پشت پرده حمله عجیب رییس صدا وسیما به دولت چیست؟

0
163

در حالیکه حمله صریح روز گذشته سرافراز رییس صداوسیما به دولت بابت بودجه این سازمان موجب شگفتی افکار عمومی شده است، خبرنگار درون مرزی به جزییات متفاوتی از پشت پرده این انتقاد دست یافت.

براساس گزارش های انتشار شده، منابع مطلع معتقدند حمله عجیب و فاقد استدلال سرافراز به دولت برای زمینه چینی جهت استعفای او در تابستان اینده انجام شده است.

سرافراز در شرایطی ادعا کرده است که «حمایت صداوسیما از دولت روحانی بیش از دولت احمدی نژاد است» که این موضوع به لطیفه ای در میان پرسنل صدا وسیما تبدیل شده است.

فعالان رسانه ای، صداوسیما را در شش سال نخست دولت احمدی نژاد بخشی از دستگاه تبلیغاتی دولت می دانستند که هو شدن احمدی نژاد در نیویورک را فتح الفتوح دانسته و یک هفته به تحلیل و تجلیل ان می پرداختند اما برجام و توافق دولت روحانی با شش قدرت بزرگ را ترکمانچای جلوه دادند.

در شرایطی سرافراز بهانه حمله خود به دولت را بودجه صداوسیما عنوان می کتد که دولت یازدهم بودجه صداوسیما در سالجاری را با وجود کاهش قیمت نفت وکسری بودجه اکثر وزارتخانه ها بطور کامل پرداخت کرده است.

گفته می شود این حملات سرافراز به دولت با این هدف انجام شده است که علت استعفای قریب الوقوع وی را سنگ اندازی دولت در کار صداوسیما جلوه دهند در حالیکه علت اصلی بن بست سرافراز در صداوسیما برخی مشکلات وی بخصوص در موضوع بازرس ویژه سرافراز بوده که به عزل اخوان بهابادی قایم مقام وی انجامید.

لازم به یادآوریست، طی سال‌های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۲ اعترافات دست‌کم ۱۸ زندانی سیاسی و عقیدتی از پرس تی وی، پخش شده که بر اساس تحقیقات عدالت برای ایران تمام این اعترافات، تحت فشار، آزار و یا شکنجه اخذ شده و بدون رضایت این زندانیان، از پرس تی وی پخش شده بود که در آنزمان  وی مدیریت شبکه تلوزیونی انگلیسی زبان پرس تی وی را بر عهده داشته است. وی از نظر سیاسی فردی نزدیک به جبهه پایداری که هدفشان جلوگیری خروج افراد از مسیر «انقلاب» و مقابله با جریانات سال ۸۸ بود.