پشت صحنه انتخابات عراق چه خبر است؟ اپوزیسیون بی عرضه عراقی بنشیند و تلفات اش را بشمارد

0
112

دکتر کاوه احمدی علی آبادی

عضو هئیت علمی دانشگاه آبردین با رتبه پروفسوری

عضو جامعه شناسان بدون مرز(ssf)

اپوزیسیون عراق هنوز نفهمیده اند که مالکی از طریق سپاه قدس دارد چه کار می کند؟ آنان پس از موج اول تقلب به نفع متحدان شان (دولت قانون و اتحدایه میهنی کردها)، با این ترفند که گزارشات تقلب در انتخابات باید از طریق قانونی پیگیری شود، در موج دوم پس از بررسی ها، تقلب بعدی را از طریق ابطال بیشتر صندوق های رأی رقیبان شان، بازمهندسی می کنند. یعنی با آرام کردن معترضان به بهانه پیگیری از کانال های قانونی، پس از بررسی، تنایج را از آنچه قبلاً بوده حتی بدتر کنند (یعنی آمارهای دورغین بالاتر به نفع خود) و نسبت به اعتراضات مردم و اپوزیسیون مدعی شوند که اعتراضات بررسی شده و آراء و صندوق های تقلبی ابطال شده، تا در نهایت مزدوران ایران به اکثریت قاطع برای تشکیل دولت دست یابند.

اپوزیسیون عراق نیز باز منفعل و کاملاً مبتدی در خوانش وقایع عراق، منتظر معجزه نشسته –که شاید از این امام زاده نیز معجزه یا کرامتی رسد!- و با دل بستن به اتحاد ایوزیسیون، نه تنها اعتراضات خیابانی راه نیانداخته که حتی نسبت به تقلب در انتخابات نیز سکوت کرده است (به استثنای ایاد علاوی و حزب اش) و این جامعه بین المللی را نیز گمراه کرده است. انتخابات اخیر عراق یکی از ناسالم ترین و گمراه کننده ترین انتخابات در سال های اخیر در خاورمیانه بود و دولت عراق تقلب سیستماتیک از کانال های مختلف را (پر کردن برخی از صندوق ها از قبل، دستکاری برخی از صندوق ها هنگام انتقال شان، ابطال یا از بین بردن برخی از صندوق هایی که اپوزیسیون و سنی ها در آن از آرای بیشتری برخوردار بودند، دستکاری هنگام وارد ساختن آمارها به سیستم، تقلب در آرای صندوق های رأیی که از ایران آماده و خلاصه بازمهندسی تقلب ها پس از دریافت و بررسی گزارشات تخلفات و تقلبات انتخاباتی) در دستور کار گذاشت و اجرا کرده و می کند.

برخلاف اپوزیسیون عراقی، عشایر و معترضان الانبار عراق به خوبی می دانند چه می کنند و منتظر ننشسته اند تا سپاه قدس با تطمیع، تهدید، تخریب یا ترور، کارشان را تمام کند. با این وضعیت، حتی اگر اپوزیسیون عراق، دولت نیز تشکیل دهد، از پس بحران هایی که سپاه قدس و تیم امنیتی کنونی عراق برایش فراهم خواهد ساخت، برنخواهد آمد و اساساً اپوزیسیونی که با چنین تیم های امنیتی دهشتناکی روبروست، اما در مقابل خودش بی عرضه است (از همان دو سال پیش که قادر به حتی یک بار کشاندن مالکی به مجلس برای پاسخگویی نبودید، معلوم شد که بسیاری از شما این کاره نیستید)، باید بنشیند و کشته هایش را بشمارد و عزاداری کند و بس.

مطلب قبلی“ماموریت غیرممکن۵” نویسنده جدید گرفت
مطلب بعدی۱ زن و ۱۰ مرد در زندان گوهردشت کرج به دار آویخته شدند
دکتر کاوه احمدی علی آبادی
دکتر کاوه‌ احمدی‌ علی‌آبادی‌ تاکنون تحصیلات دانشگاهی را در مقطع دکترای جامعه شناسی (Ph.D) با عنوان دانشجوی ممتاز از تگزاس و مقطع فوق‌ دکترای‌ (Post Doctoral of Philosophy) فلسفه‌ علم‌ به همراه گواهی "ارزیابی کمال" از دانشگاه‌ آبردین‌ (Aberdeen) در داکوتای‌ جنوبی‌ آمریکا به پایان رسانده و و اینک عضو هیئت علمی (ACADEMIC BOARD) دانشگاه آبردین (ABERDEEN) با رتبه پروفسوری (PROFESSORSHIP) است. ایشان موفق به دریافت درجه دانشمندی (scientist) در رشته فلسفه علم با رساله "روش شناسی علم و فلسفه" و انتخاب به عنوان دانشمند برجسته (Distinguished scientist) سال 2008 از طرف دانشگاه آبردین شدند. دارای 14 عنوان کتاب چاپ شده، 6 عنوان در نوبت چاپ، بیش از 45 پژوهش و مقاله علمی از کنفرانس ها و همایش های ملی و بین المللی و فراتر از 120 عنوان مقاله در نشریات کثیرالانتشار بوده و دارای 11 جایزه و لوح تقدیر و سپاس از جشنواره ها و مراکز علمی و آکادمی مختلف است. در حال حاضر ایشان عضو جامعه شناسان بدون مرز (Sociologists without borders (ss هستند.