“پسر باب لوینسون برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد پدرش به ایران رفته بود”

0
204

روزنامه تایمز اسرائیل می گوید پسر رابرت (باب) لوینسون، مامور سابق اف بی آی که پس از سفر به جزیره کیش در سال ۲۰۰۷ میلادی ناپدید شد، اخیرا به ایران سفر کرده بود تا اطلاعاتی درباره پدرش بدست بیاورد.

به نوشته این روزنامه، در مقاله ای که اخیرا در روزنامه واشنگتن پست نوشته شد، آمده است که دنیل دلوینسون، گفته است که او اواخر ماه فوریه سال جاری میلادی، به جزیره کیش سفر کرد.

این روزنامه می نویسد که پسر باب لوینسون در ایران با مقامات وزارت خارجه ایران دیدار و گفتگو کرد و نامه ای نیز به  خامنه ای و دیگر مقامات ایران که به گفته او، درباره مکان نگهداری باب لوینسون اطلاعاتی دارند، نوشت.

باب لوینسون ۶۸ ساله، در ایالت فلوریدا زندگی می کرد و به نوشته این روزنامه مذهب یهودی دارد. پسر باب لوینسون از مذاکره کنندگان اتمی آمریکا انتقاد کرده است که چرا در مذاکرات با ایران، اطلاعاتی درباره محل نگهداری باب لوینسون کسب نکردند.

به گزارش صدای آمریکا؛ روزنامه واشنگتن پست چندی پیش در مقاله دیگری نیز از انتشار کتابی تحت عنوان “مرد ناپدید شده: جاسوس آمریکایی که در ایران غیب شد” به قلم بری مییر خبر داد که درباره باب لوینسون است.

بر اساس برخی گزارش های رسانه ای، باب لوینسون با سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، همکاری داشت.