پروژه بعدی کارگردان «مهتاب»‌ مشخص شد

0
216

سازنده فیلم برنده جایزه اسکار امسال بالاخره می‌تواند یکی از آرزوهای فیلمسازی‌اش را برآورده کند و داستانی نوشته جیمز بالدوین را برای پرده بزرگ بسازد.

 بری جنکینز قرار است اقتباسی از رمان «اگر خیابان بیل می‌توانست صحبت کند» را برای کمپانی آناپورنا پیکچرز کارگردانی کند. به این ترتیب این نخستین پروژه سینمایی‌اش بعد از «مهتاب» خواهد بود که جایزه اسکار بهترین فیلم امسال را کسب کرد.

این یک پروژه بزرگ دیگر برای آناپورنا خواهد بود که اخیرا بعد از سال‌ها تامین سرمایه، وارد بازی توزیع فیلم شده است. فیلم «دیترویت» ساخته کاترین بیگلو که قرار است روز چهارم آگوست اکران شود نخستین فیلم ساخت این استودیو است.

با اقتباس از رمان نوشته جیمز بالدوین، فیلم سینمایی «اگر خیابان بیل می‌توانست صحبت کند» هم داستان شخصیت تیش را تعریف می‌کند؛ زنی اهل هارلم که به تازگی نامزد کرده و در حالیکه نخستین فرزندش را باردار است، سعی دارد بی‌گناهی نامزدش را ثابت کند. داستانی است از عشق که از طریق ماجرای یک زوج جوان، خانواده‌های‌شان و زندگی آن‌ها تعریف می شود و سعی دارد عدالت را از طریق عشق، برای عشق و رویای آمریکایی برقرار کند.

انتظار می‌رود مراحل تهیه فیلم از ماه اکتبر آغاز شود.

جنکینز که سال‌هاست می‌خواهد این فیلم را بسازد، فیلمنامه آن را طی همان سفر تابستانی در سال ۲۰۱۳ نوشت که فیلمنامه «مهتاب» را هم نوشته بود. از آن موقع تا به حال، جنکینز با بنیاد بالدوین همکاری می‌کرده است. گلوریا کارفا-اسمارت،‌ خواهر بالدوین، می‌گوید: خوشحالیم که این اقتباس به بری جنکینز واگذار شده است. بری یک فیلمساز کاملا هوشیار و با استعداد است که دارویش برای حزن و اندوه تا حدی روی ما تاثیر گذاشت که باید با او کار می کردیم.

جنکینز می‌گوید: جیمز بالدوین مردی است که از زمان خود جلو بود؛ بازجویی‌های او از ضمیر خودآگاه آمریکایی تا امروز هم مرتبط باقی مانده‌اند. ترجمه کردن قدرت عشق شخصیت‌های تیش و فونی روی پرده بزرگ رویایی است که من مدت‌هاست در ذهن دارم. در همکاری با بنیاد بالدوین، هیجان‌زده‌ام که بالاخره می‌توانم این رویا را به حقیقت تبدیل کنم.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی،جنکینز همچنین مسئولیت نوشتن و کارگردانی یک درام یک‌ساعته درباره قطار زیرزمینی که در حال حاضر در آمازون در دست ساخت را بر عهده دارد و آن را با اقتباس از کتاب پرفروش کولسون وایت‌هد با عنوان «قطار زیرزمینی» تولید می‌کند.