پرونده سازی جدید بازجویان وزارت اطلاعات علیه زندانی سیاسی محبوس در زندان بندرعباس..!

0
148

بنابه گزارشات رسیده زندانی سیاسی ارژنگ داودی در سری پرونده سازیهای وزارت اطلاعات علیه وی ، مجددا علیه وی پرونده جدیدی گشوده شد و جهت تفهیم اتهام به دادسرای ویژه امنیت دادسرای انقلاب بندرعباس منتقل شد.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران؛ روز سه شنبه ۱۸ تیر ماه حوالی ساعت ۰۸:۳۰ زندانی سیاسی ارژنگ داودی به شعبه ۱۰ دادسرای ویژه امنیت دادسرای انقلاب بندرعباس منتقل شد.فردی به نام قهرمانی رئیس این شعبه، او را مورد بازپرسی قرار داد.در پرونده متشکله جدید اتهام وارده به وی عبارت بودند از تبلیغ علیه نظام از طریق ارتباط با خارج و صدور بیانیه های متعدد.

زندانی سیاسی ارژنگ داودی پیش از این ۳ بار از حضور در دادگاه های فرمایشی ولی فقیه امتناع ورزیده بود. در دادسرای انقلاب وی را ،در محلی جداگانه قرار داده بودند تا هیچگونه ارتباطی و یا صحبتی با سایر زندانیان نداشته باشد.

زندانی سیاسی ارژنگ داودی همراه با ۳۶ زندانی دیگر توسط یک مینی بوس فرسوده با ابعاد ۳ متر در ۱،۶۰ و در حالیکه به زندانیان ۲ پابند و دست بند زده شده بود و به تن آنها لباس فرم زندانیان که مندرس و کثیف و بوی آزار دهنده ای می داد پوشانده بودند به دادسرا منتقل شدند.زندانیان بی دفاع هنگام رسیدن به دادگستری در یک اتاق ۵ متر و بیست سانتیمتر در۲ متر جای داده شدند . این اتاق فاقد تهویه و وسایل خنک کننده بوده و این در حالی است که دمای هوا در بندرعباس بالای ۵۰ درجه می باشد. آنها باید ساعتها در این فضای بسیار محدود با گرمای طاقت فرسا ، برای محاکمه منتظر می ماندند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، پرونده سازی جدید علیه این زندانی سیاسی که از سال ۸۲ در زندان بسر می برد و در اسارت رژیم ولی فقیه قرار دارد را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی از جمله آخوند صادق لاریجانی و آخوند مصلحی به دادگاه های بین المللی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۲۰ تیرماه ۹۲ برابر با ۱۱ ژولای ۲۰۱۳

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل