پروازهای ایران به هند ممنوع شد

0
125

هند در راستای مقابله با ویروس کرونا تمامی پروازهای ایران ایر به آن کشور را ممنوع کرد.

 تعلیق پروازها از ایران به کشورهای مختلف مدتی است شروع شده است. تا کنون پروازهای ایرانی به ترکیه، عراق، کویت، گرجستان، تاجیکستان، امارات، قطر، ترکمنستان، عمان و بحرین ممنوع شده بود. هند نیز به جمع این کشورها پیوست.

ایران ایر اعلام کرد: « به اطلاع مسافران پروازهای هواپیمایی ایران ایر “هما” در مسیر بمبئی می‌رساند، با توجه به شیوع ویروس کرونا در مناطقی از کشور، سازمان هواپیمایی کشوری هندوستان طی بخشنامه‌ای از تاریخ ۷ اسفندماه، تمامی پروازها از ایران به این کشور را به حالت تعلیق در آورده است.

مسئولان شعبه “هما” در هندوستان طی نامه‌ای درخواست انجام سه پرواز فوق‌العاده در روزهای ۹، ۱۲ و ۱۵ اسفندماه را برای انتقال مسافران هندی از ایران و بازگشت هموطنان ایرانی به کشور به سازمان هواپیمایی کشوری هندوستان ارائه کرده‌اند اما تاکنون پاسخی به این درخواست داده نشده است.

به گزارش تسنیم؛ در صورت موافقت با انجام این سه پرواز فوق‌العاده، در مسیر تهران به بمبئی، فقط مسافران هندی و مسافران ایرانی با ویزای اقامت هند و ویزای دانشجویی به شرط نداشتن بیماری پذیرش خواهند شد و در مسیر بمبئی به تهران نیز فقط مسافران ایرانی پذیرش خواهند شد.