پرزیدنت ترامپ: برای حمله به جمهوری اسلامی نیازی به مجوز کنگره ندارم

0
159

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، گفته است که برای حمله نظامی علیه جمهوری اسلامی، نیازی به دریافت مجوز از کنگره ندارد.

پرزیدنت ترامپ در جریان گفت‌وگویی با سایت «د هیل» گفت که دولت او کنگره را در جریان اقداماتش پیرامون حکومت جمهوری اسلامی قرار می‌دهد، اما «از نظر قانونی نیازی به این کار ندارم.»

پرزیدنت ترامپ با اشاره به این‌که با نظر نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان، درباره ضرورت اخذ مجوز از کنگره برای حمله به جمهوری اسلامی «مخالف» است، اضافه کرد که به نظر می‌رسد «بیشتر افراد» با نظر پلوسی مخالف هستند.

رئیس جمهوری ایالات متحده در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اشاره به تصمیم خود برای لغو حمله به جمهوری اسلامی پس از سرنگون شدن یک پهپاد آمریکا، گفت: «ما درست در آستانه اخذ تصمیمی برای حمله به جمهوری اسلامی بودیم. اما در نهایت تصمیم گرفتم که این کار را انجام ندهم.»

رئیس جمهوری ایالات متحده روز جمعه ۳۱ خرداد در چند توئیت، گزارش‌های قبلی را تائید کرد که در دقایق آخر، حمله به جمهوری اسلامی در واکنش به سرنگونی پهپاد آمریکایی را لغو کرده است.

صدای آمریکا گزارش داد؛ پرزیدنت ترامپ نوشته بود پس از سرنگون شدن پهپاد آمریکا «کاملا مجهز و آماده برای حمله تلافی‌جویانه به سه مکان مختلف [در ایران] بودیم که من پرسیدم: چند نفر کشته خواهند شد؟ یکی از ژنرال‌ها به من پاسخ داد: قربان، ۱۵۰ نفر. من ۱۰ دقیقه پیش از اجرای حمله آن را متوقف کردم، [به این خاطر که وارد آوردن چنین تلفات بالایی] واکنشی متناسب با سرنگون کردن یک پهپاد بدون‌سرنشین نبود.»