پرزیدنت ترامپ: ایرانی‌ها مردمی عالی هستند و جمهوری اسلامی عاقبت به صلح خاورمیانه می‌پیوندد

0
55

رئیس جمهوری ایالات متحده با تمجید از مردم ایران گفت که آنها از مناقشات خسته‌اند و می‌خواهند که درگیری‌ها در خاورمیانه پایان یابد.

پرزیدنت ترامپ در مراسم اعلام توافق مهم و تاریخی سودان و اسرائیل و عادی‌سازی روابط این دو کشور پاسخگوی چند سوال خبرنگاران بود و چندین بار به جمهوری اسلامی اشاره کرد.

پرزیدنت ترامپ گفت: ایران باید کشور با عظمتی باشند.  مردم خیلی خوبی هستند. من دوستان ایرانی زیادی دارم. [ایران] باید کشوری عالی باشد و ما می خواهیم که کشور بزرگی باشد.

او همچنین پیش بینی کرد که خاورمیانه «عاقبت یک خانواده متحد» خواهند بود و ایران هم عضوی از کل این موضوع می‌شود.

پرزیدنت ترامپ ایرانی‌ها را «مردمی عالی» توصیف کرد و گفت: «آنها نیز از دعوا خسته شده‌اند. آنها از اتفاقاتی که می افتد خسته شده‌اند. آنها مردمی عالی هستند و می خواهند این امر پایان یابد.»

رئیس جمهوری آمریکا خاطرنشان کرد که رژیم جمهوری اسلامی نمی‌خواهد او در انتخابات برنده شود اما پس از پیروزی او در انتخابات یکی از اولین تماس‌ها از سوی رژیم جمهوری اسلامی خواهد بود که می‌گوید «بیا یک توافق کنیم».

پرزیدنت ترامپ همچنین تاکید کرد که رژیم جمهوری اسلامی هرگز نمی‌تواند سلاح هسته‌ای داشته باشد و فریاد «مرگ بر اسرائیل» سر بدهد.

پرزیدنت ترامپ روز گذشته اعلام کرد که اسرائیل و سودان بر سر عادی‌سازی روابط خود توافق کرده‌اند و سودان نیز به توافق‌های ابراهیم می‌پیوندد.

صدای آمریکا گزارش داد؛ طبق توافق‌های ابراهیم، ابتدا اسرائیل و امارات متحده عربی روابط خود را عادی کردند و پس از آن بحرین به این توافق پیوست. به این ترتیب سودان سومین کشوری است که به این توافق‌ها می‌پیوندد.