پدر قربانی یونانی متهم فرایبورگ: فکر می‌کردیم در زندان است

0
173

قتل دختر دانشجوی آلمانی در فرایبورگ داغ خانواده نخستین قربانی متهم را هم در یونان تازه کرده است. خانواده این قربانی، دختر جوانی که به شدت زخمی شده بود، تا زمان انتشار خبر دستگیری متهم فکر می‌کرده که او در زندان است.

پناهجویی که اوایل دسامبر سال جاری میلادی (۲۰۱۶) به اتهام تجاوز و قتل یک دانشجوی دختر آلمانی در شهر فرایبورگ دستگیر شده بود، ابتدا در یونان بوده و سابقه‌ی کیفری هم داشته است. به نوشته‌ی رسانه‌های آلمان، این پناهجوی افغان پس از آزادی از زندان یونان، برای دومین بار در آلمان مرتکب تجاوز و جنایت می‌شود.

به نظر خانواده‌ی نخستین قربانی متهم، “عامل جنایت فرایبورگ” نبایستی آزاد می‌شده است. نخستین قربانی متهم “پرونده قتل فرایبورگ” دختری جوان از جزیره کورفوی یونان بوده است. متهم در ۲۶ ماه مه سال ۲۰۱۳ در یونان پس از سرقت کیف این دختر، او را از صخره‌ای به پایین پرتاب کرده، اما دختر با تحمل جراحات شدید، به شکلی معجزه‌آسا زنده مانده است.

سپس دادگاهی در یونان متهم را به ۱۰ سال زندان محکوم کرده، اما او دو سال بعد، یعنی در ۳۰ اکتبر سال ۲۰۱۵ از زندان آزاد شده است. سپس پلیس یونان مجددا برای یافتن او دست به کار شده، اما تعقیبی بین‌المللی را برای یافتن‌اش به جریان نینداخته است. متهم سپس در نوامبر سال ۲۰۱۵ توانسته است وارد آلمان شود.

“باورم نمی‌شود آزادش کرده باشند”

پدر نخستین قربانیِ اکنون ۲۳ ساله‌یِ “قاتل فرایبورگ” به روزنامه‌ی “رئال نیوز” گفته است: «دخترم هنوز هم از درد و کابوس رنج می‌برد». و ادامه می‌دهد: «باورم نمی‌شود آزادش کرده باشند تا او بتواند دست به قتل بزند. راستی ما تحت چه حکومتی زندگی می‌کنیم؟».

پدر نخستین قربانی متهم “قتل فرایبورگ” می‌گوید، خانواده‌ی او فکر می‌کرده‌اند که مجرم کماکان در زندان است: «او ۱۰ سال حبس گرفته بود و تازه این برای بلایی که او بر سر ما آورده بود کم بود». به گفته‌ی او، دخترش پس از سقوط از صخره بایستی بارها مورد عمل جراحی قرار می‌گرفته و در روزهای آینده هم عمل جراحی بعدی‌اش در انتظار اوست.

پدر نخستین قربانی متهم جنایت فجیع فرایبورگ همچنین می‌گوید، وقتی به والدین سوگوار قربانی جنایت فجیع فرایبورگ فکر می‌کند، “دیوانه” می‌شود.

دختری که در فرایبورگ به قتل رسید، دانشجویی ۱۹ ساله بود که در رشته پزشکی تحصیل می‌کرد. جسد او در ۱۶ اکتبر ۲۰۱۶ در حاشیه رودخانه درایسم فرایبورگ پیدا شد.

به گزارش دویچه وله؛ پلیس فرایبورگ بعد از ۷ هفته تحقیق درباره قتل این دختر، یک پناهجوی ۱۷ ساله‌ی افغان را دستگیر کرد. دادستان فرایبورگ درباره متهم گفت، فرد دستگیر شده در سال ۲۰۱۵ به عنوان پناهجوی بی‌سرپرست به آلمان آمده و تا زمان دستگیری نزد یک خانواده زندگی می‌کرده است.