پدرو آلمادوار تهیه‌کننده فیلم اصغر فرهادى شد

0
190

پروژه بین‌المللى اصغرفرهادى اکتبر سال ٢٠١۶ در کشور اسپانیا کلید خواهد خورد.

پروژه جدید سینمایی فرهادی محصول مشترک کشورهای فرانسه و اسپانیا است. این نویسنده و کارگردان برنده اسکار، نگارش فیلمنامه جدید خود را سال گذشته به پایان رسانده بود و طبق برنامه‌ریزى‌هاى صورت گرفته قصد دارد مهرماه سال ۱۳۹۵ (ماه اکتبر سال ۲۰۱۶) این فیلم را در اسپانیا کلید بزند.

الکساندر ماله گى مدیر کمپانى ممنتو از کشور فرانسه که تهیه «گذشته» فرهادى را نیزبه عهده داشت و پدرو آلمادوار فیلمساز شهیر اسپانیایى، به طور مشترک فیلم جدید این کارگردان را تهیه خواهند کرد.

بازیگران این فیلم از میان هنرپیشگان آمریکایی و اسپانیایی انتخاب شده‌اند. قصه فیلم نیز به زبان انگلیسى و اسپانیولى روایت خواهد شد.

علاوه براین‌، اخبار حکایت از آن دارد که این روزها فرهادى قصد دارد پیش از سفر به اسپانیا و آغاز پیش تولید پروژه بین‌المللى‌اش، هفتمین فیلم سینمایی خود را در ایران کلید بزند. براساس خبرهای شنیده شده، او قرار است یکى از طرح‌هاى نوشته شده‌اش را به زودى در ایران جلوى دوربین ببرد.

«گذشته» نخستین فیلمی بود که فرهادی در خارج از مرزهای ایران و به تهیه‌کنندگی شرکتی فرانسوی ساخت. این فیلم در جشنواره‌های متعدد خارجی به نمایش درآمد و نامزد جوایز گلدن گلوب و سزار شد و جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره کن را از آن برنیس بژو کرد. «گذشته» در فرانسه نزدیک به یک میلیون نفر تماشاگر داشت.

به گزارش خبرآنلاین،«جدایی نادر از سیمین» ساخته فرهادی برای نخستین بار جوایزی چون اسکار و گلدن گلوب را برای سینمای ایران به ارمغان آورد.