پاسخ کیهان به انتقادها درباره تیتر جنجالی اش و حمله به اصلاح طلبان

0
373

کیهان به انتقادات از این روزنامه بخاطر استفاده از تیتر: شلیک موشک انصارالله به ریاض هدف بعدی، دوبی واکنش نشان داد. کیهان برای تیتر جنجالی اش تذکر کتبی از هیات نظارت گرفت.

در پی انتقادها و تذکر به روزنامه کیهان بخاطر تیتر ” شلیک موشک انصارالله به ریاض هدف بعدی، دوبی”، این روزنامه در مطلبی با عنوان “مصالح ملی در حمایت از مظلومان یمن است نه نگرانی برای برج های دوبی”، نوشته است:

… انصارالله یمن شامگاه شنبه یک فروند موشک را به سمت فرودگاه ریاض شلیک کرد….کیهان تیتر نخست شماره دیروز خود را به این ماجرا اختصاص داد و با اشاره به تهدید موشکی انصارالله و عملی شدن آن درخصوص ریاض، براساس مواضع قبلی مبارزان یمنی پیش بینی کرد هدف بعدی دوبی در امارات خواهد بود. اما این تیتر به مذاق عده ای خوش نیامد و برخی مدعی شدند تیتر کیهان خلاف مصالح و منافع ملی است! نکته جالب آن بود هیئت نظارت بر مطبوعات روز گذشته بلافاصله تشکیل جلسه داد تا به بررسی گزارش کیهان بپردازد و در اقدامی عجیب و قابل تامل، تیتر یک کیهان را مشمول تذکر دانست و در نامه ای به مدیر مسئول روزنامه نوشت؛ «به آگاهی می رساند موضوع انتخاب جمله «شلیک موشک انصارالله به ریاض، هدف بعدی دوبی» به عنوان تیتر یک آن روزنامه در مورخ ۱۵/۸/۱۳۹۶ در هجدهمین جلسه هیئت محترم نظارت بر مطبوعات مطرح و خلاف مصالح و امنیت ملی (؟!) تشخیص داده شد. نظر به حساسیت موضوع و وظیفه رسانه ها در حراست و صیانت از منافع کشور، تذکر و تاکید هیئت محترم نظارت بر مطبوعات مبنی بر ضرورت رعایت مصالح کشور مطابق قوانین و مقررات به جنابعالی اعلام می شود.»
هیئت نظارت احیاناً از سر تعجیل و البته مدعیان اصلاحات از سر تجاهل به این موضوع ساده و بدیهی دقت نکرده اند که آنچه کیهان به عنوان تیتر خود برگزیده، در واقع تهدیدها و وعده های پیشین انصارالله خطاب به عربستان سعودی و امارات است.

n00100701-r-b-005
این روزنامه افزوده است: حال در چنین شرایطی که همه باید از غافلگیری ریاض و افتادن لرزه بر اندام اماراتی ها که دستشان به خون مردم یمن آلوده است، خوشحال باشند، عجیب است که عده ای تیتر کیهان را مخالف منافع و مصالح ملی تصور می کنند. منافع و مصالح ملی جمهوری اسلامی بدون شک در حمایت از مردم مظلوم یمن است. مردمی که از دسترسی به نیازهای اولیه انسانی نیز محروم اند. البته چنین واکنش و برخوردی از سوی مدعیان اصلاحات به هیچ عنوان عجیب و غیرمنتظره نیست. نکته مضحک ماجرا آنجاست که این جماعت که رسانه هایشان مملو از تیترهای ضدامنیت و منافع ملی است، ناگهان دلواپس منافع ملی شده اند! رسانه هایی که رسما آمریکا را بزک می کنند و مردم را از تهدیدهای توخالی آمریکا می ترسانند و به بزک کردن برجام اعتراف دارند، چگونه و با چه مجوزی به خود حق می دهند که دم از منافع ملی بزنند؟ اگر روزی خدای ناکرده ترقه ای در این کشور در شود، این جماعت اولین کسانی هستند که پاسپورت به دست و با گردن کج مقابل سفارت های خارجی صف می کشند و البته چه اهمیتی دارد که برای وطن دوستی و میهن پرستی قلابی خود هزار و یک ادعا هم کرده باشند! برای کسانی که رژیم صهیونیستی آنها را سرمایه های خود در ایران می داند و رئیس سازمان سیا نگران وضعیت و آینده آنان است، قبای نگرانی برای منافع ملی، زیادی گشاد است و برای پنجه کشیدن به صورت کیهان که همیشه افشاگر خط و ربط های نامربوط و آلوده آنان بوده، بهتر است به دنبال دستاویزهای بهتری باشند تا دلواپس بودن برای برج های شیشه ای و شکننده دوبی.

مطلب قبلیواکنش جمهوری اسلامی به بیانه هشدارآمیز ائتلاف به رهبری عربستان
مطلب بعدیمعاون قوه قضاییه: سپرده‌گذاران موسسات مالی باید امروز ضرر سودجویی خود را بدهند
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...