ویل اسمیت دوباره روی موفقیت را دید

0
186

ویل اسمیت که در چند فیلم اخیرش با موفقیت فاصله زیادی گرفته بود، با فیلم‌ «فوکوس» روز جمعه، فیلم اول باکس آفیس شد.

وی در فیلم رمانتیک «فوکوس» با مارگوت رابی همبازی شده و این فیلم در اولین روز اکرانش موفق شد تا ۲۲ میلیون دلار بفروشد و فیلم اول باکس آفیس جمعه در آمریکای شمالی شود.

به این ترتیب ویل اسمیت موفق شد تا به سادگی آن هم تنها پس از دو هفته از اکران فیلم «۵۰ طیف خاکستری»، آن را از مکان اول خارج کند.

فیلم جدید ویل اسمیت از کمپانی برادران وارنر اولین فیلم اسمیت پس از بازی ناموفقش در فیلم «پس از زمین» محصول سونی بود؛ فیلمی پرهزینه که تابستان ۲۰۱۳ اکران شد. «فوکوس» فیلمی خیلی کوچک‌تر و جمع و جورتر است که با بودجه ۵۰ میلیون دلاری ساخته شده است.  

این فیلم به کارگردانی گلن فیکارا و جان رکوا همزمان با آمریکا در شماری از کشورهای دیگر نیز اکران شده است. داستان این فیلم درباره مردی است که کارش کلاهبرداری است و می‌خواهد میلیاردری اسپانیایی را فریب بدهد. اما او در این مسیر با زنی کلاهبردار روبه رو می شود که نقشش را مارگوت رابی بازی کرده که اولین بار در فیلم «گرگ وال استریت» جلوی دوربین رفت.

این فیلم که با درجهR  مجوز نمایش دارد، در ۳۳۲۳ سالن سینما اکران شده و انتظار می‌رود بتواند موفقیتش را ادامه بدهد.

از هم اکنون اعتراض‌هایی نژادی پیرامون این فیلم شروع شده و آن مبنی بر این است که هالیوود تاکنون تلاش کرده از ایجاد ارتباط بین سفید و سیاه خودداری کند و گرچه فیلم «بادیگارد» با بازی ویتنی هیوستون و کوین کاستنر نمونه‌ای محدود از چنین فیلمی بود، اما رابطه مردی سیاه با زنی سفید تاکنون تقریبا ناممکن و حتی ممنوع بوده است.

ویل اسمیت گفته است از فیلم «پس از زمین» درس گرفته و فهمیده که نباید تنها به شادی در فیلم توجه کرد. در آن فیلم او با پسرش جیدن همبازی شد و تنها در آمریکای شمالی ۶۰.۵ میلیون دلار فروش کرد. در حالی که فیلم با هزینه ۱۳۰ میلیون دلاری ساخته شده بود. فروش خارجی فیلم که ۱۸۳ میلیون دلار بود، به سازندگانش کمک کرد.

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، ویل اسمیت با ۲۱ فیلمی که بازی کرده فروشی ۲.۷ میلیارد دلاری را تجربه کرده است.

ویلارد کریستوفر «ویل» اسمیت جونیور (به انگلیسی: Willard Christopher “Will” Smith, Jr) ‏ (زاده ۲۵ سپتامبر ۱۹۶۸) که با نام ویل اسمیت شناخته می‌شود، بازیگر، خواننده هیپ هاپ، دوبلور و همچنین تهیه کنندهٔ آمریکایی است. او آثار قدرتمندی نیز در تلویزیون داشته است. در ماه آوریل ۲۰۰۷ هفته نامه نیوزویک از او به عنوان قدرتمندترین بازیگر هالیوود یاد کرد. وی چهار بار نامزد جایزه گلدن گلوب، دو بار جایزه اسکار و یک بار نیز برنده جایزه گرمی شده است.