وقتی پرستویی، حسینی، رادان، مدیری و رایگان به خاطر ناصر حجازی پول نگرفتند

0
291

نیما طباطبایی کارگردان مستند «من ناصر حجازی هستم» می‌گوید که بازیگران شناخته شدۀ سینمای ایران برای حضور در این فیلم و خواندن گفتار متن، به خاطر ناصر حجازی هیچ دستمزدی نگرفته‌اند.

مستند«من ناصر حجازی هستم» یه مستند پرتره است که دربارهۀ دروازه‌بان و مربی پیشین تیم استقلال ساخته شده و در گروه «هنر و تجربه» اکران شده است.

در این فیلم بازیگرانی چون پرویز پرستویی، شهاب حسینی، مسعود رایگان، بهرام رادان و مهران مدیری گفتار متن فیلم را خوانده‌اند که متعلق به دوره‌های مختلف زندگی دروازه‌بان پیشین تیم ملی ایران است.

طباطبایی به «هنر و تجربه» گفته که اسم ناصر حجازی باعث شده تا این بازیگران بپذیرند گفتار متن فیلم را بخوانند و هیچکدام هم هیچ پولی بابت حضور در این فیلم نگرفته‌اند.

او می‌گوید:«این دوستان همه به شکل افتخاری در کنار ما بودند و من همین‌جا از همه‌شان تشکر می‌کنم. تو باید یک فیلم‌ساز جوان باشی که حس کنی حضور این آدم‌ها در فیلمت چقدر لذت‌بخش است. من نمی‌خواستم کسی این متن را بخواند، من نریتوری می‌خواستم که این حس را بازی کند.»

او در مورد استفاده از چند صدا به جای یک صدا در گفتار متن هم گفته: «صدای شهاب حسینی محکم است و من این محکم بودن را برای جوانی که انرژی دارد و می‌خواهد برود آن بالاها لازم داشتم. بهرام [رادان] صدایش شیطنت دارد. این شیطنت در شخصیت خودش هم هست و من برای دوران کودکی این صدا را می‌خواستم. پرویز پرستویی آن جنس صدایی را دارد که درد را می‌تواند بازی کند.»

به گزارش خبرآنلاین، طباطبایی معتقد است که سخت‌ترین بخش کار متعلق به مسعود رایگان بوده چراکه؛ «مونتور وقتی متن را می‌چید می‌گفت که حواست باشد در این بخش همه‌اش داری بیننده را بمباران اطلاعاتی می‌کنی و اگر بیننده فوتبالی نباشد می‌بُرد. مسعود رایگان خواند و گفت من فوتبالی نیستم، جواب دادم اتفاقا چون فوتبالی نیستی می‌توانی حس‌ها را درست دربیاوری. آقای رایگان نزدیک یک هفته این متن دستش بود و می‎خواند و گاهی به من زنگ می‌زد و صدای مسعود رایگان در این بخش خیلی شبیه صدای منوچهر انور درآمد. اگر این متن بد خوانده می‌شد، شبیه اخبارورزشی ساعت هشت تلویزیون می‎شد. مهران مدیری انتخاب من و خسرو نقیبی بود. تهیه‌کننده نگران بود که مردم با شنیدن صدای مهران مدیری نخندند چون به هرحال عادت دارند صدای او را در موقعیت‌های کمیک بشنوند. ما فکر می‌کردیم این آدم خیلی باهوش است و مال همین مقطع است.»