وقتی رژیم جمهوری اسلامی از مردم خود می‌دزدد، اقتصاد کشور را نابود می‌کند

0
260

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به پیش‌بینی کاهش رشد اقتصادی جمهوری اسلامی، این کاهش را ناشی از اقدامات حکومت جمهوری اسلامی از جمله هدر دادن سرمایه‌های کشور ایران در سوریه دانست.

مایک پمپئو روز دوشنبه ۷ آبان در یک پیام توئیتری نوشت که صندوق بین‌المللی پول پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی جمهوری اسلامی در سال آینده ۳.۶ درصد کاهش می‌یابد.

آقای پمپئو در ادامه اضافه کرد: «وقتی رژیم حاکم بر ایران از مردم خودش می‌دزدد، و به جای ایجاد شغل برای ایرانی‌ها، برای (بشار) اسد سرمایه‌گذاری می‌کند، اقتصاد کشور را به نابودی می‌کشد.»

مقام‌های دولت پرزیدنت ترامپ از جمله آقای پمپئو بارها به نابودی سرمایه های کشور ایران در کشورهای منطقه اشاره کرده اند.

وزیر خارجه آمریکا سه هفته پیش نیز در توئیتی نوشته بود: «در حالی که مردم ایران درگیر مشکلات اقتصادی هستند، جمهوری اسلامی بیش از ۱۶ میلیارد دلار از سال ۲۰۱۲ برای تقویت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، و گروه‌های نیابتی‌اش در سوریه، عراق و یمن هزینه کرده است.»

دولت ایالات متحده رفتار جمهوری اسلامی در منطقه، از جمله دخالت در کشورهای سوریه، لبنان، عراق و یمن، را مخرب می داند.

پرزیدنت ترامپ اردیبهشت امسال با صدور دستور خروج آمریکا از برجام، اعلام کرد که برجام مانع دستیابی جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای نمی‌شود، ضمن اینکه موجب تهاجمی تر شدن رفتار جمهوری اسلامی در منطقه شده است.

مایک پمپئو نیز یکم خرداد با اعلام راهبرد جدید آمریکا در قبال جمهوری اسلامی، ۱۲ شرط ایالات متحده برای توافق با جمهوری اسلامی را برشمرد که در واقع فهرست خواسته‌های ایالات متحده از جمهوری اسلامی یا به عبارتی جزئیات تغییر رفتار رژیم جمهوری اسلامی است.

به گزارش صدای آمریکا؛ برخی از این شروط، توقف حمایت از شبه نظامیان حوثی یمن و حزب الله لبنان، و خروج کامل جمهوری اسلامی از سوریه است.