وضعیت وخیم سلامتی درویش زندانی ظفرعلی مقیمی در زندان اوین

0
341

همسر ظفرعلی مقیمی یکی از دراویش گنابادی بازداشت شده که در زندان فشافویه تهران در اعتراض به حصرخانگی رهبر دراویش، بازداشت‌ صدها درویش و صدور حکم‌های سنگین برای آنها در اعتصاب غذا (تر) به سر می‌برد گفت وضعیت جسمی همسرش بحرانی است و برای دومین بار هفته گذشته به بیمارستان امام منتقل شده است.

مرجان مهاجر همسر ظفرعلی مقیمی با اظهار نگرانی از وضعیت بحرانی همسرش در پی اعتصاب طولانی مدت گفت: «همسرم دچار افت فشار خون و کاهش شدید قند خون است و حدود ۴۰ کیلو هم در این مدت وزن کم کرده. او فقط چای شیرین و آب می‌خورد و تاکنون چندین بار به بهداری زندان و دو بار به بیمارستان امام خمینی منتقل شده است اما همچنان از شکستن اعتصاب غذا امتناع می‌کند.» به گفته همسر آقای مقیمی او دو روز قبل از دادگاه تجدیدنظرش از بیمارستان امام به زندان فشافویه منتقل شده است.

هچنین خانم مهاجر با اظهار اینکه دادگاه تجدیدنظر همسرش در تاریخ یکشنبه ۲۱ مرداد ماه در شعبه ۳۴ دادگاه تجدیدنظر برگزار شده است گفت:  «قاضی دادگاه به همسرم گفته به شرط شکستن اعتصاب غذا در حکمش تخفیف داده می‌شود. اما ظفرعلی به قاضی گفته چرا باید اعتصابش را بشکند وقتی نه تنها برای هیچ‌کدام از خواسته‌هایش جوابی نگرفته بلکه در ادامه سرکوب دراویش، برای آنها در دادگاه‌های غیرعادلانه احکام سنگین و نامنصفانه صادر شده است.»

خانم مهاجر گفت: «ما کلا امیدی نداریم که دادگاه تجدیدنظر به حکم او تخفیفی بدهد. این حکم‌ها فله‌ای از قبل تعیین شده است.»

ظفرعلی مقیمی، متولد سال ۱۳۶۱، درویش گنابادی و دانشجوی دکتری متالوژی دانشگاه امیرکبیر است. آقای مقیمی در غروب ۳۰ بهمن ماه ۹۶ به همراه ده‌ها درویش دیگر که در مقابل منزل نورعلی تابنده رهبر دراویش در خیابان گلستان هفتم پاسداران در اعتراض به حبس خانگی او تجمع کرده‌ بودند بازداشت و روانه زندان شد.

آقای مقیمی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، اخلال در نظم عمومی  و تمرد از فرمان نیروی انتظامی به هفت سال حبس، دو سال تبعید به روستای زهک در استان سیستان و بلوچستان، دو سال محرومیت از فعالیت در فضای مجازی و دو سال ممنوعیت خروج از کشور متهم شده است. ظفرعلی مقیمی به حکم خود اعتراض کرده و اکنون در مرحله تجدیدنظر است.

مرجان مهاجر درباره روند دادگاه و حق داشتن وکیل گفت: «همسرم حق انتخاب وکیل برای خودش داشته و وکیل انتخابیش در دادگاه تجدیدنظر همراه با او شرکت کرد. اما در جریان فضای دادگاه نیستم چون فقط به من اجازه داده شد که بیرون سالن منتظر بمانم.»

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان به نقل از کمپین حقوق بشر در ایران؛ خواسته ظفرعلی مقیمی در پی اعتصاب غذایش، پایان حصر خانگی نورعلی تابنده، رهبر دراویش و آزادی تمام دراویشی است که در پی تجمع ۳۰ بهمن ماه بازداشت شده‌اند.