وضعیت ندا ناجی آخرین بازداشتی تجمع روز کارگر

0
279

وکیل آخرین بازداشتی تجمع روز کارگر سال جاری از اعتراض به‌حکم پنج سال و نیم حبس موکل خود در دادگاه بدوی خبر می‌دهد و می‌گوید: منتظر تعیین شعبه دادگاه تجدیدنظر هستیم.  

زهرا مینویی وکیل ندا ناجی درباره وضعیت پرونده موکل خود می‌گوید: ما طی ۲۲ روز بعد از صدور حکم فرصت داشتیم که به رأی صادره اعتراض کنیم که این کار را انجام دادیم. شعبه ۲۸ نیز به ما گفتند پرونده را برای تعیین شعبه تجدیدنظر ارسال خواهند کرد،

وی با بیان اینکه در حال حاضر نیز ما منتظر اعلام شعبه تجدیدنظر هستیم تا برای کارهای مربوط به درخواست قرار وثیقه خانم ناجی اقدام کنیم، ادامه می‌دهد: امیدواریم دادگاه تجدیدنظر به‌تبع دیگر پرونده‌ها این درخواست را نیز قبول کند.

این وکیل دادگستری در پاسخ به اینکه بعد از صدور حکم بدوی درخواست صدور قرار وثیقه برای موکل خودکرده یا نه، می‌گوید: بله. ما به شعبه ۲۸ مراجعه کردیم و درخواست دادیم، اما آقای مقیسه نظرشان این بود که رأی را صادر کرده‌اند و صدور  قرار وثیقه از حوزه اختیاراتشان خارج است و در مرحله تجدیدنظر مجدد درخواست داده شود.

مینویی درباره اینکه زمان دادگاه تجدیدنظر مشخص‌شده است یا نه، می‌گوید: هنوز مشخص نشده و معمولاً پروسه اداری آن حدود یک ماه طول می‌کشد.ندا ناجی، فعال کارگری ۱۱ اردیبهشت‌ماه سال جاری در تجمع روز کارگر که مقابل مجلس شورای اسلامی برگزارشده بود، بازداشت شد.

به گزارش ایرنا؛ آذر ماه نیز شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه، وی را به اتهام توهین به مأموران دولتی و اجتماع و تبانی مجموعاً  به ۵ سال و نیم حبس محکوم کرد. علاوه براین، از زمان بازداشت این متهم، با درخواست صدور قرار وثیقه وی مواقفت نشده است.