وضعیت حاد جسمی ۲ زندانی سیاسی اعتصاب غذا کننده در زندان مرکزی زاهدان

0
152

بنابه گزارشات رسیده وضعیت ۲ اعتصاب غذا کننده در زندان مرکزی زاهدان حاد می باشد ، زندانبانیان ولی فقیه بجای حل مشکلات این زندانیان، با برخوردهای وحشیانه و غیر انسانی با آنها رفتار می کنند.

زندانی سیاسی هموطن بلوچ مسعود ناروئی ۳۳ ساله ،از ۲۸ مهرماه در اعتراض به تبعیض مذهبی و فشارهای غیر انسانی به سلولهای انفرادی بند قرنطینه منتقل شد و از آن زمان تا به حال در اعتصاب غذا بسر می برد و در شرایط حاد جسمی است. زندانبانان ولی فقیه بجای پاسخ دادن به خواسته های به حق این زندانی ، او را مورد شکنجه و اذیت و آزار قرا می دهند.

از طرفی دیگر معلم بازنشسته زندانی محمد امین آگوشی که در اعتراض به عدم درمان و ادامه اذیت و آزارها در زندان از روز شنبه ۱۱ آبان ماه با بستن لبهای خود اقدام به اعتصاب غذا نموده است. او علاوه بر بیماریهای متعدد از بیماری شدید آسم رنج می برد و در طی روزهای گذشته به دلیل وخامت شدید حالش وی را چندین بار از سلولهای انفرادی بند قرنطینه شکنجه گاه زندان زاهدان به بهداری زندان منتقل کردند.

زندانبانان ولی فقیه خطاب به زندانیان سیاسی اسیر می گویند که ما به کسی باج نمی دهیم همانطوری که ۳۰ سال به آمریکا و اروپا باج ندادیم و ارزشی برای سازمان ملل و حقوق بشر قائل نیستیم ، ماقدرتنمد هستیم. اینها به حداقل خواسته های انسانی زندانیان سیاسی باج خواهی اطلاق می کنند و به آنها می گویند ما شما را زجر کش می کنیم و شما باید ساکت باشیم ودفاع از حداقل حقوق انسانی خود را باج خواهی می نامند.

یکی از سیاستهای ضدبشری آخوند علی خامنه ای علیه زندانیان سیاسی که توسط قوه قضاییه،وزارت اطلاعات و سازمان زندانها به اجرا در آورده می شود عدم درمان زندانیان سیاسی که در اثر شکنجه های وحشیانه دچار بیماریهای حاد هستند و آنها را عملا زجر کش می کنند .

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، انتقال زندانیان سیاسی بیمار به سلولها ی انفرادی که خواهان حداقل خواسته های انسانی خود هستند را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده آخوند علی خامنه ای جنایتکار علیه بشریت و سایر آخوندهای همدست وی مانند آخوند صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه و آخوند محمود علوی وزیر اطلاعات و رئیس شبکه شکنجه گران در ایران به دادگاه های جنایی بین المللی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۱۶آبان۱۳۹۲ برابر با ۷ نوامبر۲۰۱۳

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید:

دبیر کل ملل متحد آقای بان کی مون

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

مطلب قبلیاعدام ۲ زندانی در زندان مرکزی بندر عباس که یکی از آنها در هنگام دستگیری نوجوان بود
مطلب بعدیدرخواست خانواده مهدی کروبی از زندانیان اعتصاب کننده برای پایان دادن به اعتصاب
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...