وضعیت حاد جسمی کشیش زندانی بهنام ایرانی در زندان ندامتگاه کرج

0
215

به گزارشات رسیده وضعیت حاد جسمی کشیش زندانی بهنام ایرانی و ممانعت بازجویان وزارت اطلاعات با درمان وی.

کشیش بهنام ایرانی که از بیماری زخم روده بزرگ شدیدا رنج می برد. او دچار خونریزی روده و از دردهای طاقت فرسایی رنج می برد. عدم رسیدگی و درمان به موقع این بیماری می تواند به سرطان روده منجر شود. اوهمچنین از بیماری هموروئید رنج می برد.

بهداری زندان به کشیش زندانی گفته است که امکان درمان وی در بهداری زندان وجود ندارد و او باید در یکی از بیمارستهای خارج از زندان تحت درمان قرار گیرد .بهداری زندان در تاریخ ۳۰ دی ماه ۱۳۹۱ طی نامه کتبی به رئیس زندان و دادستانی تهرانی عباس جعفری دولت آبادی نوشته است که زندانی بهنام ایرانی نیاز به درمان طولانی مدت دارد و هزینه درمان او بسیار بالا می باشد و زندان حاضر به پرداخت آن نیست. نهایتا باید به وی مرخصی استعلاجی داده شود تا خود اقدام به درمان نماید .

اما علیرغم نامه کتبی بهداری زندان و گذشت نزدیگ به ۱ سال هنوز عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران اقدامی برای درمان وی انجام نداده است.

خانواده کشیش زندانی بارها به دادستانی مراجعه نموده اند و خواستار درمان ایشان شدند اما هر بار که مراجعه می کنند به آنها گفته می شود که هفته آینده مراجعه کنید و حاضر به دادن پاسخ مشخصی به خانواده وی نیستند .

کشیش زندانی بهنام ایرانی اوایل بازداشتش دچار این بیماری گردید و از آن زمان تاکنون بازجویان وزارت اطلاعات مانع درمان وی هستند.

کشیش بهنام ایرانی متولد ۱۳۴۷ می باشد و ازاعضای هئیت رهبری کلیساهای ایران است او از سال ۱۳۸۵ به بعد بارها دستگیر و به سلولهای انفرادی بازداشتگاه های وزارت اطلاعات منتقل شد و مورد شکنجه جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات قرار گرفت و هر بار با فشارهای بین المللی و وثیقه های سنگین آزاد شد. او آخرین بار در تاریخ ۱۰ خرداد ۱۳۹۰ به ۸ ماه زندان محکوم شد و به زندان ندامتگاه کرج که محل نگهداری مجرمین عادی است تبعید شد.

وی در حال گذراندن حکم غیر قانونی و غیر انسانی خود بود که حکم قبلی او را که به مدت ۵ سال محکومیت تعلیقی بود و توسط عاصف حسینی صادر شده بود به حکم تعزیری تبدیل نمودند. او نزدیگ به ۳ سال است که در زندان بسر می برد و در حال حاضر در زندان ندامتگاه کرج زندانی است.

بهگزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،عدم درمان کشیش زندانی بهنام ایرانی که در شرایط حاد جسمی است و همچنین ندادن مرخصی استعلاجی به وی برای درمان خویش را محکوم می کند و از کمیسرعالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده آخوند علی خامنه ای وسایر آخوندهای همدست وی به مراجع قضایی بین المللی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۱۹ آذر۱۳۹۲ برابر با ۱۰ دسامبر۲۰۱۳

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

مطلب قبلیحاجی جنایت ، حاجی خیانت !!
مطلب بعدییک کشتی دیگر حامل پناهجویان ایرانی به استرالیا غرق شد
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...