وزیر انرژی آمریکا: بازار نفت احتمالا پس از اجرای تحریم های جمهوری اسلامی ثبات خواهد یافت

0
200

ریک پری، وزیر انرژی ایالات متحده آمریکا، پیش بینی کرده است که بازار نفت جهانی پس از ضرب الاجل پیش روی کشورها برای توقف خرید نفت از جمهوری اسلامی ثبات خواهد یافت.

روزنامه هیل در گزارشی نوشت: وزیر انرژی دولت ترامپ تاکید دارد که خیلی نگران افزایش شدید قیمت نفت نیست و معتقد است دیگر کشورها خلاء ناشی از نفت جمهوری اسلامی در بازار را پر خواهند کرد.

ریک پری روز چهارشنبه گفت: «در کوتاه مدت، آیا پتانسیل افزایش قیمت وجود دارد؟ حتما، خیلی اتفاقات ممکن است رخ دهد، من نمی خواهم درباره آن ها گمانه زنی کنم زیرا اتفاق نیافتاده اند.»

پری افزود: «افزایش قیمت نفت به سود هیچ کس نیست. پس ما به هر کار معقول دست می زنیم تا ثبات در عرضه نفت حفظ شود که در واقع حاکی از ثبات در قیمت انرژی خواهد بود و این پیام مثبتی است که ما می کوشیم منتقل کنیم.»

مقام های آمریکا از متحدان خواسته اند خرید نفت از جمهوری اسلامی را تا ۱۳ آبان متوقف کنند.

تحلیلگران پیش بینی می کنند روزانه یک تا یک و نیم میلیون بشکه نفت از بازار خارج شود.

پیام ریک پری در سفر اخیرش به روسیه، اتریش و رومانی حفظ ثبات در بازار نفت بود. وزیر انرژی آمریکا در این سفرها با مقام های ارشد انرژی روسیه و عربستان سعودی ملاقات کرد.

به گزارش صدای آمریکا؛ نمایندگانی از روسیه و اوپک که عربستان سعودی عضوی از آن است در روزهای اخیر گزینه هایی را برای افزایش تولید نفت در میانه تحریم جمهوری اسلامی به بحث گذاشتند.