ورود و خروج سکه و زیورآلات زنانه ممنوع است

0
381

مدیر مسافری گمرک فرودگاه امام با اشاره به ممنوعیت خروج زیورآلات زنانه با وزن بیش از ۱۵۰ گرم گفت: کنترل خروجی‌های مرز‌های هوایی با گمرک نیست، اما موارد مشکوک با گمرک چک می‌شود.

 عبدالرضا گودرزی تاکید کرد: اگر زیورآلات مسافران خروجی وزن بیش از مقدار مذکور را داشته باشد موضوع توسط عوامل کنترل در گیت‌های خروجی به گمرک گزارش می‌شود.

معاون مسافری گمرک مسافری فرودگاه امام تاکید کرد، در حال حاضر گمرک در گیت‌های خروجی حضور نداشته و کنترل مسافران خروجی توسط عوامل انتظامی انجام می‌شود.

به گفته گودرزی، ورود و یا خروج حتی یک سکه در حال حاضر ممنوع بوده و مواردی از ممانعت از ورود و خروج سکه متعلق به اشخاص نیز گزارش شده است.

وی در پاسخ به این سوال که اخیرا مباحثی در خصوص خروج طلا از کشور تحت پوشش زیور آلات مطرح شده است، گفت: موضوع اصلی در هفته‌های اخیر بحث ورود طلا و ارز به کشور است تا بحث خروج طلا، به هر حال کنترل خروجی‌های مرز‌های هوایی با گمرک نیست، اما موارد مشکوک توسط عوامل کنترل گیت با گمرک چک می‌شود.

به گزارش صدا و سیما، معاون گمرک امام خمینی تاکید کرد، گمرک تنها در گیت‌های ورودی حضور داشته و کنترل و بازرسی کالا‌های همراه مسافر در مرز‌های هوایی کشو را انجام می‌دهد.