ورلد ساکر: کار بازیکنان کره شرم‌آور بود..

0
159

مجله معتبر ورلدساکر در جدیدترین شماره خود به بررسی چند اتفاق مهم در فوتبال جهان از جمله بازی ایران و کره جنوبی به عنوان یکی از اتفاق‌های مهم در یک ماه گذشته پرداخت.

به گزارش ایسنا، مجله معتبر ورلد ساکر در بررسی اتفاقات مهم فوتبالی در ماه گذشته درباره بازی ایران و کره جنوبی با “شروم‌آور” خواندن رفتار کره‌ای‌ها نوشت: فدراسیون فوتبال ایران به طور رسمی از فدراسیون فوتبال کره جنوبی برای حوادث رخ داده پس از بازی دو تیم به فیفا شکایت کرد. تیم ملی ایران در آن دیدار موفق شد با نتیجه یک بر صفر کره جنوبی را شکست دهد و به جام جهانی صعود کند. پس از آن دیدار زمانی که بازیکنان ایرانی مشغول خوشحالی به خاطر صعود به جام جهانی بودند یکی از بازیکنان کره‌ای به بازیکن ایرانی حمله کرد و با مشت به صورت او کوبید و همزمان هواداران میزبان با پرتاب بطری اعتراض خودشان را به تیم ملی فوتبال ایران اعلام کردند.

فیلمهای پس از بازی ایران و کره جنوبی نشان می‌دهند که هواداران کره‌ای با پرتاب بطری‌های فراوان مانع از جشن خوشحالی تیم ایران شدند. در این اتفاق‌ها محمدرضا خانزاده مدافع تیم ملی ایران بر اساس پرتاب بطری به سر او مصدوم شد و همین طور اعضای نیمکت نشین تیم کره جنوبی نیز با مشت به سوشا مکانی دروازه‌بان تیم ملی ایران حمله کردند.

56535_560

همزمان در حالی که بازیکنان کره‌ای با کار شرم‌آور خود باعث به وجود آمدن صحنه‌های ناخوشایند پس از بازی شدند، کارلوس کی‌روش مربی پرتغالی تیم ملی ایران با یک حرکت تحریک‌آمیز به سمت سرمربی کره رفت و به ابراز خوشحالی از پیروزی ایران پرداخت. حرکتی که کره‌ای‌ها معتقد هستند باعث به وجود آمدن خشونت در پایان بازی دو تیم شد.

بازی ایران و کره جنوبی پیش از شروع مسابقه برای مربیان دو تیم شروع شده بود، به طوری که چوی کونگ هائه، سرمربی کره قول داده بود تا انتقام شکست بازی رفت را بگیرد و باعث شود ایران به جام جهانی صعود نکند و یکی از بازیکنان کره جنوبی نیز گفته بود که کاری می‌کنم تا جواد نکونام خون گریه کند.

در ادامه سایت ورلد ساکر به انتقال کارلو آنچلوتی به عنوان سرمربی رئال مادرید، رفتن لورن بلان سرمربی سابق تیم ملی فرانسه به پاری‌ سن ژرمن و دزدیده شدن پول از اردوی تیم ملی اسپانیا در برزیل، تبانی در فوتبال ایتالیا و بازجویی از 41 تیم باشگاهی این کشور، جنجال‌ها بر سر انتقال ادینسون کاوانی از ناپولی و یک تیم دیگر و معارفه رسمی پپ گواردیولا در بایرن مونیخ به عنوان اتفاق‌های مهم فوتبال در یک ماه گذشته اشاره کرده است.