وخامت حال رضا انتصاری؛ مخالفت معاون دادستان با اعزام وی به بیمارستان

0
211

رضا انتصاری از دراویش زندانی که در بند ۸ عمومی اوین موسوم به تبعیدگاه زندانیان سیاسی و عقیدتی نگهداری می‌شود، طی روزهای گذشته در پی حملات مکرر و شدید قلبی چند بار به بهداری اوین منتقل و به دستور پزشکان معالج قرار بود صبح روز چهارشنبه جهت معاینات تخصصی قلبی به بیمارستان شهدای تجریش منتقل شود اما خدابخشی معاون دادستان تهران و قاضی ناظر زندانیان سیاسی با اعلام اجبار این درویش زندانی به استفاده از لباس فرم و دستبند، از اعزام وی جلوگیری کرد.

بر اساس گزارش‌های رسیده؛ رضا انتصاری در حال حاضر وضعیت جسمی نامناسبی دارد و عدم رسیدگی و اعزام وی به مراکز درمانی تخصصی می‌تواند عوارض احتمالی جانی برای وی در پی داشته باشد.

به گزارش مجذوبان نور؛ این درویش زندانی به دلیل ابتلا به بیماری قلبی عروقی و نوسان مکرر فشارخون، چندین بار تاکنون به دستور پزشکان معالج ضرورت پیگیری درمانش در مراکز تخصصی خارج از زندان مطرح بوده اما هر بار با بهانه‌های الزام به استفاده از لباس فرم و دستبند از اعزام وی جلوگیری شده است.

مخالفت با انتقال این درویش زندانی به بیمارستان علیرغم وخامت حال و تشدید علایم بیماری قلبی در این روزها، نگرانی‌ها دربارهٔ خطرات احتمالی جانی برای وی را افزایش داده است.