واکنش محسن کدیور به برخورد با تجمع دراویش مقابل دادستانی تهران

0
211

به دنبال حوادث پیش آمده مقابل دادستانی تهران در اجتماع دور روزه دراویش گنابادی، محسن کدیور در وبسایت خود نامه ای خطاب به قطب مکرم این طریقت عرفانی نوشت.

به گزارش مجذوبان نور: دکتر محسن کدیور در بخشی از این نامه درباره دراویش گنابادی نوشته است: “من از نزدیک شاهد صلح، صفا، سلوک اخلاقی، قانون‌مداری، تدین و پای بندی دراویش نعمت اللهی گنابادی به موازین شرعی بوده ام. وقتی با این سلسله‌ی نجیب فقرای الی الله اینگونه سبعانه برخورد می‌شود با دیگران چه می‌کنند؟ امروز همه‌ی ایرانیان عدالت جو، آزادی خواه و حق طلب از دیندار و بی‌دین، شیعه و سنی، اقلیتهای دینی رسمی و غیر رسمی، درویش و غیر درویش تحت ستم نظام جمهوری اسلامی هستند. “

متن نامه دکتر محسن کدیور به نقل سایت شخصی ایشان به شرح زیر است :

هوالحق
حضرت آقای دکتر نورعلی تابنده (مجذوب‌علی شاه) قطب مکرم سلسله‌ی دراویش نعمت اللهی گنابادی زیدت توفیقاته
سلام علیکم

یورش وحشیانه‌ی مأموران جمهوری اسلامی به اجتماع مسالمت آمیز دراویش نعمت اللهی گنابادی در مقابل دادستانی تهران و ضرب و شتم خانواده‌ی بی پناه زندانیان سیاسی به ویژه بانوان در اعتراض به ظلم مضاعف، تبعید (زندانیان آزاده آقایان رضا انتصاری و فرشید یداللهی و نیز سعید مدنی به زندان رجایی شهر) و محرومیت دراویش زندانی از امکانات اولیه‌ی پزشکی و فشار طاقت‌فرسا بر وکلایشان باعث تاسف شدید شد.

سوگوارانه نظام جمهوری اسلامی با تقدیس بی وجه مقامات و تصمیمات نابخردانه‌ی خود منتقدان و معترضان مسالمت جو را با حربه‌ی زندان و سخت‌گیریهای غیرقانونی سرکوب می کند. استبداد دینی اعتراض و انتقاد که حق اولیه‌ی قانونی و طبیعی هر انسانی است جرم و گناه نابخشودنی اعلام کرده است. دراویش که به تأسی به سرور آزادگان امیرمؤمنان علی افتخار می کنند اینک به سبک و سیاق معاویه سرکوب می شوند تا مضایق و شدائدی که بر یاران باوفای امام علی از قبیل حجر بن عدی و عمار یاسر از سوی جائران اموی رفت از خاطره ها نرود.
من از نزدیک شاهد صلح، صفا، سلوک اخلاقی، قانون‌مداری، تدین و پای بندی دراویش نعمت اللهی گنابادی به موازین شرعی بوده ام. وقتی با این سلسله‌ی نجیب فقرای الی الله اینگونه سبعانه برخورد می شود با دیگران چه می کنند؟ امروز همه‌ی ایرانیان عدالت جو، آزادی خواه و حق طلب از دیندار و بی‌دین، شیعه و سنی، اقلیتهای دینی رسمی و غیر رسمی، درویش و غیر درویش تحت ستم نظام جمهوری اسلامی هستند.
جمهوری اسلامی در ظلم علی السویه به کلیه‌ی منتقدان و مخالفان قانونی خود موفق بوده است! قوه‌ی قضائیه‌ی جمهوری اسلامی هیچ تناسبی با عدالت، انصاف، قانون، اجرای آئین دادرسی و رعایت حقوق زندانی ندارد و ترازوی آن با فرامین سیاسی تنظیم می شود. از بخش انتخابی نظام از قبیل ریاست محترم جمهور و معدود نمایندگان مستقل مجلس انتظار می رود برای کاهش بیدادگری های بخش انتصابی نظام و قوه‌ی قضائیه تحت فرمانش فکری کنند.
توفیق جنابعالی را در دعوت مؤمنان به حق و صبر از خدای بزرگ خواستارم.
با احترام و دعای خیر
محسن کدیور
۱۹ اسفند ۱۳۹۲

مقاله قبلینامه زندانیان سیاسی زندان مرکزی زاهدان خطاب به کاترین آشتون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا
مقاله بعدیکمپین‌ جهانی برای آزادی سربازان ربوده شده در ۹۰
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...