واکنش مایک پمپئو به دور تازه اعتراضات: مردم ایران از خامنه‌ای و سپاه به تنگ آمده‌اند

0
237

وزیر خارجه ایالات متحده با انتشار ویدئویی از اعتراضات مردم ایران در پی پذیرش رسوایی سرنگونی هواپیمای مسافربری با موشک سپاه تاکید کرد که آمریکا در کنار مردم ایران ایستاده است.

مایک پمپئو شنبه ۲۱ دی در توییتر خود نوشت: صدای مردم ایران واضح است. آنها از دروغ های رژیم ، فساد ، بی‌عرضگی و وحشیگری سپاه تحت فرمان دزدسالاری خامنه‌ای به تنگ آمده‌اند.»

آقای پمپئو تاکید کرد: ما در کنار مردم ایران ایستاده‌ایم که شایسته آینده بهتری هستند.

در ویدئویی که وزیر خارجه آمریکا منتشر کرده معترضان در تهران شعار می‌دهند: «به من نگو فتنه‌گر؛ فتنه تویی ستمگر»

همچنین یک مقام ارشد دولتی آمریکا گفت، ایالات متحده از مردم ایران حمایت می‌کند، مانند سایر نقاط جهان، که می خواهند رهبرانشان پول و منابع با ارزش آنها را برای تروریسم و جاه طلبی‌های هسته‌ای هزینه نکند.

وی گفت، ایالات متحده از رژیم جمهوری اسلامی می خواهد در برابر معترضان به خشونت متوسل نشود یا دست به قطع ارتباطات نزند، آنچنانکه قبلا بارها آن را تکرار کرده‌اند.

او گفت، مردم ایران شایسته بهتر از این هستند و ما در کنار آنها هستیم.

صدای آمریکا گزارش داد؛ ساعاتی پس از آن که مقامات جمهوری اسلامی ناچار به اعتراف شدند که هواپیمای مسافربری اوکراین بر اثر شلیک موشک سپاه سرنگون شده است؛ مردم معترض به خیابان‌ها آمدند و در چند نقطه از جمله مقابل دانشگاه امیرکبیر و دانشگاه شریف علیه رهبر جمهوری اسلامی، سپاه پاسداران و سایر مقامات شعار دادند.