واکنش غرضی به کناره‌گیری حدادعادل

0
254

سیدمحمد غرضی در واکنش به انصراف غلامعلی حدادعادل از نامزدی انتخابات، با بیان اینکه حضور هشت نفر از هفت نفر بهتر بود، گفت: برای آقای حداد در فعالیت‌هایشان آرزوی موفقیت می‌کنم.

به گزارش خبرنامه به نقل از فارس، نشست خبری سیدمحمد غرضی نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی در محل خبرگزاری فارس در حال برگزاری است شد.

غرضی در ابتدای این نشست و در واکنش به انصراف غلامعلی حدادعادل از انتخابات گفت: حضور 8 نفر از 7 نفر بهتر بود زیرا ما به صورت گروهی حرکت می‌کنیم و به شکل کبوترهایی هستیم که از شرق به غرب در حرکت هستند.

وی افزود: من احترام خاصی برای آقای حدادعادل قائل هستم و امیدوارم در کارهای مختلف موفق باشند.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا تاکنون کاندید انتخابات ریاست جمهوری نشده بود، گفت: من قائل به واجب کفایی هستم و وقتی دیگران مسئولیت را بر عهده می‌گیرند شرکت نمی‌کنم ولی در این دوره فضای اجتماعی، اداری، اقتصادی به شکلی ملتهب بود و صلاح دیدم شرکت کنم.

غرضی در رابطه با اینکه آیا تاکنون درخواستی برای کناره‌گیری از انتخابات داشته است یا خیر، اظهار داشت: تا به حال چنین درخواستی را نداشته‌ام.

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: صداوسیما تاکنون موفق نشده است جامعه را در جریان اهداف برنامه‌های تبلیغاتی قرار دهد و 8 کاندیدا در برنامه‌های تبلیغاتی شبیه یکدیگر صحبت می‌کردند.

غرضی در ادامه با بیان اینکه در دولت‌های مختلف مسئولیت‌های گوناگون داشته است، افزود: در تمام دولت‌ها تلاش کردم که اقداماتم ضد تورم باشد، لذا از این بابت همواره با دولت‌ها در جنگ بودم تا بتوانم برای مقابله با تورم مؤثر باشم.

خبرنگاری از غرضی پرسید، گفته می‌شود شما هیچ امیدی برای پیروزی در انتخابات ندارید، که وی در پاسخ گفت: خدا لعنت کند کسانی را که در خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها دروغ می‌گویند و دروغ منتشر می‌کنند.

وی افزود: در یک جلسه‌ای که در اتاق بازرگانی برگزار شد، خطاب به آنها گفتم که شماها به من رای نمی‌دهید و من بین شما رای ندارم اما آن رسانه نوشت که غرضی می‌گوید من رای ندارم.

غرضی گفت: بعد از این موضوع به خبر آنلاین رفتم و توضیح دادم که بنده در اتاق بازرگانی چه گفته بودم؛ به اتاق بازرگانی رفتم و گفتم تا سهم آنها را از تورم مشخص کند.

نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری در پاسخ به سؤالی درباره شرایط سوریه گفت: وقتی سال 1360 وزیر نفت بودم با آقای حافظ اسد روابط خوبی داشتم و حتی با آنها یک قرارداد مهم نفتی بستم که بعد از 2 ساعت از این قرارداد مشخص شد که حافظ اسد یک خط لوله نفتی با 300 هزار بشکه نفت را که از عراق به سمت مدیترانه بود، بسته است.

وی با بیان اینکه ایران روابط خوبی با کشورهای همسایه خود دارد، افزود: ما با عراق، سوریه و ترکیه روابط خوبی داریم و از این جهت هیچ نگرانی از همسایه خود نداریم.

غرضی با بیان اینکه ایران هیچگاه با همسایه‌های خود درگیر نبوده است، افزود:‌خود آمریکایی‌ها می‌گویند که ایران 250 سال است که با همسایه‌های خود درگیر نبوده است.

نامزد انتخابات آتی ریاست جمهوری با اشاره به جنگ ایران و عراق گفت: تنها در مقطعی با عراق در جنگ بودیم و آن هم به ازای جنگی که با ایران داشت حکومتش از بین رفت.

غرضی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه با توجه به رقابت‌های فعلی شما چقدر برای خود شانس پیروزی قائلید، اظهار داشت: بنده رقابت نمی‌کنم بلکه همکاری می‌کنم و 3 موضوع را مطرح کردم که هیچ کس با آنها مخالفت نکرد.

این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بر همین اساس به تشکیل دولت ضدتورم، دولت توسعه جمهوریت و رای 50 میلیونی مردم اشاره کرد و ادامه داد: من گفتم که با ایجاد دولت توسعه جمهوریت به مردم می‌گویم که به استانداران خود رای دهید و در سومین موضوع نیز مطرح کردم باید 50 میلیون رای بدهید تا آمریکا فرار کند و اختلافات داخلی نیز از بین برود چرا که با دولت 30 میلیونی مخالفین نظام می‌گویند ما 20 میلیون هستیم.

وی در خصوص مهمترین راهکارهای اقتصادی خود به تشکیل دولت ضد تورم اشاره و تصریح کرد: دولت ضد تورم یعنی به اندازه درآمد خود هزینه دارد و در این صورت پول ملی تثبیت خواهد شد و تولید نیز سامان یافته و اشتغال فعال می‌شود.

غرضی به بدهی 900 میلیارد تومانی دولت اشاره و تصریح کرد: بنده از طلبکار مهلت می‌گیرم چرا که اگر بخواهم با چاپ اسکناس آن را پرداخت کنم طلبکار هم متضرر می‌شود.

این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: ملتی که 100 سال تورم را تحمل کرده آیا نمی‌تواند دو سال دیگر هم تحمل کند.

وی در خصوص برنامه‌اش برای بازنشستگان گفت: بزرگترین خدمت به آنها تثبیت درآمدشان است و امیدوارم با تشکیل دولت ضد تورم این کار را انجام دهم.

غرضی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه اکثر نهادها به قرارداد خود با بازنشستگان ادامه می‌دهند و برنامه شما در این زمینه چیست، تصریح کرد: این حواله به بدهکاری است که موجود نیست در حالی که دولت در شرایط فعلی توان اداره کارکنان خود را هم ندارد چه برسد به استخدام.

این نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه 70 میلیارد دلار واردات سالانه می‌تواند تبدیل به تولید داخل شود، خاطرنشان کرد: بنده نهادینه خواهم کرد که به جای واردات ایجاد اشتغال صورت گیرد و اراده ملی بر این است.

غرضی با بیان اینکه کسی که بازنشسته می‌شود باید به خاطر هزینه‌ها باز هم کار کند به شرایط خود اشاره کرد و گفت: بنده با اینکه 43 سال سابقه کار دارم روزی 10 تا 11 ساعت برای گذراندن زندگی‌ام کار می‌کنم.

مقاله قبلیحداد عادل از کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری انصراف داد
مقاله بعدیقالیباف از حداد عادل تشکر کرد
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...