واکنش رییس جشنواره فیلم کن به اعتراض‌های ایجاد شده در ایران

0
149

 وی پس از مشاهده نظراتی که در رسانه‌های ایران نوشته شده است با ارایه مطلبی در صفحه توییترش نسبت به این مساله واکنش نشان داد.

ژیل ژاکوب رییس ۸۴ ساله جشنواره سینمایی کن که امسال برای آخرین بار این مسئولیت را برعهده دارد در توئیترش نوشت: این من بودم که برای روبوسی با مادام حاتمی جلو آمدم. در آن لحظه او برای من تجسمی از همه سینمای ایران بود… این اتفاقات برای یک رسم معمول غربی ایجاد شده است.

لیلا حاتمی که امسال به عنوان یکی از گروه داوری در کن حضور دارد، روز یکشنبه با گروه داوری با ژیل ژاکوب مدیر جشنواره ملاقات کرد. در این دیدار آنها با یکدیگر دست دادند و روبوسی کردند.

دیروز معاون وزیر ارشاد با محکوم کردن این عمل، حاتمی را نماینده زن ایرانی در این جشنواره خواند که باید شان ایران را حفظ کند.

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، علاوه بر این خبرگزاری فرانسه در این باره نوشت: لیلا حاتمی بازیگر زن ایرانی با روبوسی با رییس فستیوال جشنواره کن، مقامات تهران را عصبانی کرد.

خبرگزاری فرانسه همچنین نوشت: لیلا حاتمی در یک خانواده سینمایی به دنیا آمده و با بازی در فیلم «جدایی» ساخته اصغر فرهادی و تنها فیلم ایرانی که برنده جایزه اسکار شده، در سطح جهانی شناخته شد.