واکنش حسین پاکدل به فیلم ساعت 5 عصر مهران مدیری

0
321

حسین پاکدل با انتشار یادداشتی به فیلم ساعت 5 عصر ساخته مهران مدیری واکنش نشان داد و این فیلم را اثری سهل و ممتنع توصیف کرد که باید آن را بارها تماشا کرد.

 حسین پاکدل در یادداشتی که بعد از تماشای فیلم پنج عصر نوشته و در اختیار ایلنا قرار داده، آورده است:

مهران مدیرى خودش را در سینما پیدا کرد.

همیشه باورم بود او در جعبه جادو یک پدیده است. اما فکر نمى‌کردم تا این درجه با اولین اثر سینمایى‌اش به ارتفاعى چنین بلند دست پیدا کند. پنج عصر فیلمى است که آدم را شش دانگ درگیر مى‌کند.

نمى‌توانى خودت را به دست فیلم ندهى، به خود مى‌آیى مى‌بینى حسابى غرق شده‌اى در واقعیت‌هاى ملموسِ پیرامونى، سخت و دردناک، مضحک و خنده‌دار، با شخصیت اصلى چنان همراه و همدل مى‌شوى که خودت هم باور نمى‌کنى. اولین اثر مهران مدیرى او را از خودش جدا کرد و بر مدارى دیگر نشاند. هر چه از او مى دانید فراموش کنید. مهران مدیرى دیگرى متولد شد.

به گزارش ایلنا، او فیلمى ساخته در قد و قواره سینماى مستقل امروز، سهل و ممتنع. خیلى سخت ولى به ظاهر ساده و بى‌ادعا. پنج عصر یک بند بازى ماهرانه بر لبه باید‌ها و نبایدهاى عادت شده است. فیلم که تمام شد دقیقاً خودت را مى‌بینى که دارى خودت را مى‌بینى. در حقیقت ما در فیلم مهران مدیرى حسابى به خودمان مى‌خندیم، همانقدر که در خود مى‌گرییم. فیلمش را باید دید، چندین و چندبار هم باید دید.