واکنش تند ابطحی به اظهارات حسن عباسی و وزیر کشور

0
263

محمدعلی ابطحی به اظهارات حسن عباسی و وزیر کشور درباره کشته شدگان حوادث بنزینی واکنش نشان داد.

حسن عباسی فعال سیاسی اصولگرا هفته گذشته درباره حوادث بنزینی و کشته شدن برخی معترضان از تعبیر «نظام حجامت شد» استفاده کرد. این اظهارات واکنش‌های تندی را به همراه داشت.

محمود صادقی نماینده اصلاح طلب در اولین واکنش به این اظهارات در صحن علنی مجلس گفت: شرم بر شما که ریخته شدن خون جوانان را حجامت نظام تلقی کردید.

محمود صادقی ۲۶ آذر ماه نیز در گفتگویی درباره جلسه با وزیر کشور درباره اعتراضات بنزینی گفت: در این جلسه، یکی از نمایندگان شهرستان‌ها اعلام کرد که دو نفر در حوزه انتخابیه من (محدوده کرج و شهرقدس) با اصابت گلوله به مغزشان جان باخته‌اند و از رحمانی فضلی سوال کرد که آیا امکان تیراندازی، دستکم به پا یا کمر به پائین وجود نداشته که چنین شلیک‌هایی انجام شده است؟ وزیر کشور هم در پاسخ عنوان کرد که خب! شلیک به پا هم انجام شده است. پاسخی که نمایندگان از آن شگفت‌زده شدند و متعجب از اینکه آقای وزیر، با بی‌خیالی چنین مسئله‌ای را عنوان کرده است. آیا چنین پاسخی، توجیه اقناعی خواهد بود؟

محمدعلی ابطحی فعال اصلاح طلب نیز پس از گذشت چند روز نسبت به این اظهارات عباسی و رحمانی فضلی واکنش نشان داده و در توییتی نوشته است: در جهان معاصر برای کشتن حیوانات هم کسی حق ندارد تعبیرات بی شرمانه‌ای بکار ببرد که بعضی‌ها برای کشته شدن دردناک صدها انسان در حوادث اخیر به کار بردند.

به گزارش همشهری؛ یکی می‌گوید خون آنها حجامت نظام بود. دیگری در پاسخ به اعتراض اینکه چرا به سر شلیک کردید می‌گوید به پای تظاهرکنندگان هم زدیم.