هک‌ شدن ایمیل مقامات‌ آمریکا از سوی ایران

0
126

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از مقامات آمریکایی نوشت، ارتش سایبری ایران طی هفته های گذشته ایمیل مقامات دولت باراک اوباما را هک کرده است.

مقامات آمریکایی همچنین افشاء نمودند که ارتش سایبری ایران در هفته های اخیر، ایمیل ها و حساب های کاربری شبکه های اجتماعی مقامات دولت «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا را هک کرده اند و همین امر موجب دستگیری تاجر ایرانی-آمریکایی در تهران شده است.

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از این مقامات آمریکایی گزارش کرد که اخیراً مصادف با دستگیری ماه گذشته «سیامک نمازی» مدیر ایرانی آمریکایی دفتر برنامه ریزی استراتژیک کمپانی نفتی «کرسنت» در تهران، حملات سایبری ایران به سازمانهای دولت آمریکا افزایش یافته است.

این مقامات آمریکایی می گویند که کارکنان دولت اوباما در میان گروه بزرگ تری از افراد از جمله خبرنگاران و دانشگاهیانی هستند که سامانه های رایانه ای آنها در هفته های اخیر هک شده است.

گزارش ها حاکی از آن است که آن دسته از افرادی که در دولت اوباما هدف حمله سایبری قرار گرفته اند، شامل مقاماتی می شوند که در دفتر امور ایران و اداره امور خاور نزدیک وزارت خارجه آمریکا کار می کنند.

یکی از مقامات دولت آمریکا نیز بیان داشت: «مقامات آمریکایی در بین بسیاری از آنهایی هستند که هدف حملات اخیر سایبری قرار گرفته اند. مقامات آمریکایی معتقدند که برخی از حملات اخیر سایبری احتمالاً به گزارشات مربوط به شهروندانی با دو تابعیت و غیره که در ایران دستگیر شده اند، ارتباط دارد».