هنگامه شهیدی محاکمه شد

0
418

هنگامه شهیدی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی محاکمه و آخرین دفاعیات وی اخذ شد.

مصطفی ترک همدانی وکیل مدافع هنگامه شهیدی عصر یکشنبه با اعلام این خبر به خبرنگار قضایی ایرنا گفت: حدود ۱۰ روز پیش، دادگاه رسیدگی به اتهامات موکلم در شعبه ۱۵دادگاه انقلاب برگزار شد و قاضی آخرین دفاعیات را از شهیدی اخذ کرد.

این وکیل دادگستری افزود: دادگاه ختم جلسه را اعلام کرد و ما نیز لایحه دفاعیه خود را ارائه دادیم و اکنون منتظر صدور حکم از سوی دادگاه هستیم.
ترک همدانی یادآور شد: با توجه به اینکه موکلم از زمان بازداشت دوم، در بازداشت موقت به سر می برد، درخواست نقض قرار بازداشت موقت را هم کرده ایم.
وکیل مدافع شهیدی افزود: موکلم در حال حاضر در زندان به سر می برد و به طور محدود با مادر خود ملاقات داشته است.

سال ۹۵ بود که هنگامه شهیدی به اتهام «ارتباط با کانال خبری آمدنیوز» دستگیر و پس از ۶ ماه بازداشت موقت، با قرار وثیقه آزاد شد.

شهیدی پس از آزادی از زندان در یادداشتی در فضای مجازی که اسفند سال گذشته منتشر شد، اعلام کرد: اینجانب «هنگامه شهیدی» هرگونه ارتباط خود را با کانال خبری آمدنیوز تکذیب و با قاطعیت از این رسانه اعلام برائت می‌کنم.

پس از گذشت مدتی، شهیدی به خاطر اظهاراتش علیه مسئولان قضایی، مجدد تحت تعقیب قرار گرفت. پنجم تیر امسال دادستانی تهران طی اطلاعیه‌ای از دستگیری هنگامه شهیدی در جزیره کیش خبر داد و اعلام کرد: این متهم که تحت تعقیب قضایی بوده، توسط مأموران پلیس در حالی که از ماسک برای مخفی ماندن از دید مأموران استفاده می‌کرده، دستگیر و به زندان معرفی شده است.

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران دهم تیر از صدور کیفرخواست پرونده هنگامه شهیدی با پنج عنوان اتهامی خبر داد.

به گزارش ایرنا؛ بر اساس آنچه پیشتر مصطفی ترک همدانی وکیل مدافع هنگامه شهیدی گفته، افترا، نشر اکاذیب، توهین، فعالیت تبلیغی علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی عناوین اتهامی شهیدی است.