همکاری فارست ویتاکر با آمازون

0
251

فارست ویتاکر و کمپانی تولید وی با آمازون قرارداد تولید بست.

فارست ویتاکر نیز با آمازون قرارداد بست تا از طریق کمپانی «سیگنیفیکنت پروداکشنز» که در آن با نینا یانگ بونژووی همراه است برای آمازون استودیوز سریال تلویزیونی بسازد.

این کمپانی که از سال ۲۰۱۰ کار خود را شروع کرده با هدف تمرکز بر تنوع در برابر و پشت دوربین فعالیت می‌کند. مهمترین محصول تولیدی این کمپانی فیلم تحسین شده «ایستگاه فروت‌ویل» به کارگردانی رایان کوگلر بوده است.

این ۲ شریک با صدور بیانیه‌ای از همکاری با آمازون استودیوز برای ساخت محصولات تلویزیونی ابراز خرسندی کردند.

ویتاکر که برای بازی در فیلم «آخرین پادشاه اسکاتلند» برنده جایزه اسکار شده است، بنیان‌گذار مؤسسه صلح و توسعه ویتاکر در سال ۲۰۱۲ است که مخصوص کمک به مردمی از هر سن، جنس، ملیت و یا باوری است که به دلیل خشونت تحت تأثیر قرار گرفته‌اند.

وی به‌ خاطر ایفای نقش دیکتاتور اوگاندایی یعنی ایدی‌امین، در فیلم آخرین «پادشاه اسکاتلندی» در سال ۲۰۰۶ جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را به‌ دست آورد. وی چهارمین بازیگر مرد سیاه‌پوست بعد از سیدنی پواتیه، دنزل واشنگتن و جیمی فاکس است که به این جایزه دست پیدا کرده است.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی، این بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده آمریکاییِ آفریقایی‌تبار که جوایز گلدن گلوب، اِمی و جشنواره کن را هم در کارنامه دارد بازیگر فیلم‌هایی چون «گوست داگ: سلوک سامورایی»، «پیشخدمت»، «زولو»، و «پلنگ سیاه» بوده است.