همکاری دوباره دی‌کاپریو و اسکورسیزی

0
122

لئوناردو دی کاپریو قرار است در جدیدترین فیلم اسکورسیزی با عنوان «شیطان در شهر سفید» حضور داشته باشد.

 فیلم «شیطان در شهر سفید» دوباره به کمپانی پارامونت بازگشته و لئوناردو دی‌کاپریو از یار همیشگی‌اش یعنی مارتین اسکورسیزی خواسته تا پروژه محبوب او را به واقعیت تبدیل کند.

پارامونت بعد از اینکه قبلا دو بار این پروژه را خریداری و بعد آن را رها کرده بود، حالا دوباره آن را در دست گرفته و قرار است دی‌کاپریو در آن بازی کند، اسکورسیزی آن را کارگردانی کند و بیلی ری هم فیلمنامه آن را بنویسد.

این پروژه قبلا متعلق به کمپانی برادران وارنر بود و از سال ۲۰۰۳ تا به حال با وجود این که در مراحل اولیه تهیه بود، اما در عین حال بهترین بازیگران را هم به خود جذب می‌کرد. مدتی قرار بود تام کروز در این فیلم بازی کند و مسئولیت تهیه‌کنندگی‌اش را بر هم بر عهده داشته باشد و بعدها هم قرار شد کاترین بیگلو کارگردان و تهیه‌کننده آن بشود.

پارامونت در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۷ حقوق رسمی فیلم را رها کرد چون پس‌زمینه داستانی فیلم باعث به وجود آمدن مشکلات بودجه‌ای می‌شد. اما در نهایت در سال ۲۰۱۰ دی‌کاپریو که از موضوع تیره فیلم لذت می‌برد، حقوق رسمی آن را خرید و شش سال گذشته را صرف پرورش این پروژه کرد.

فیلم «شیطان در شهر سفید» داستان حقیقی زندگی دو مرد را تعریف می‌کند که نمایشگاه جهانی شیکاگو در سال ۱۸۹۳ را تبدیل به زمین بازی خود کردند. یکی از آن‌ها یعنی دنیل اچ. برنام که آرشیتکت مسئول ساخت نمایشگاه بود، در بازه زمانی کوتاهی مجبور به مقابله با مشکلاتی بود که سر راه ساخت «شهر سفید» که اطراف آن نمایشگاه ساخته شد، وجود داشت. مرد دیگر هم اچ.اچ. هولمز نام داشت که قاتل زنجیره‌ای معروفی بود که خود را به عنوان یک دکتر جذاب جا ‌زد و باور می‌رود مسئول تعدادی از کشتارهای مختلف در زمان برگزاری نمایشگاه بود. هولمز هتل نمایشگاه جهانی را طراحی و تاسیس کرد و در آن کوره آدم‌سوزی و اتاق گازی را هم نزدیک زمین نمایشگاه ساخت و از نمایشگاه و همچنین شخصیت پرکشش خود استفاده کرد تا قربانیان را به کام مرگ بکشاند.

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، دی‌کاپریو در این فیلم نقش هولمز قاتل را بازی می‌کند.