هفت سال زندان برای یک دانشجو به خاطر وبلاگ نویسی و فعالیت دانشجویی

0
196

یک دختر جوان دانشجو در ایران به هفت سال زندان محکوم شد. مریم شفیع پور دانشجوی رشته مهندسی کشاورزی در سال هشتاد و هشت عضو ستاد انتخاباتی شیخ مهدی کروبی بود و برای انتخاب وی فعالیت کرده است.

 سایت کلمه به نقل از اعضای خانواده خانم شفیع پور در مورد وضعیت این زندانی گفته‌اند که وی در دوران بازداشتش با تمام شکنجه‌ها و اذیت‌هایی که در زندان شده بود، به هیچ فعالیت غیرقانونی که مورد نظر بازجو بوده است اعتراف نکرده و آنها تنها درپی گرفتن اعتراف دروغ از این دانشجو بوده‌اند.

پیش از این یک منبع مطلع گفته بود که مریم شفیع پور، دانشجوی زندانی برای اعتراف اجباری در زندان تحت فشار است و به وی گفته اند به شرط اعتراف، حکمش کمتر خواهد شد.

اما یکی از اعضای خانواده ی شفیع پور در گفت و گو با این رسانه تصریح کرده بود: با تمام شکنجه ها و اذیت هایی که در زندان شده بود، او را کتک زده بودند، که در پرونده هم موجود است، به هیچ فعالیت غیر قانونی که مد نظر بازجو ها بوده اعتراف نکرده است. این عضو خانواده ی زندانی سیاسی تاکید کرده بود که هیچ اطلاعاتی وجود ندارد و تنها آنها در پی اعتراف دروغ از مریم هستند.

پیشتر در خصوص آزار واذیت مریم در دوران بازجویی گفته شده بود: «بازجو در بخشی از پرونده مریم نوشته که به طور ناخودآگاه خواسته به صندلی مریم لگد بزند که به کمر و پهلوی او خورده است. خود مریم در ملاقات های کابینی پس از آنکه دوران بازجوییش تمام شده به خانواده اش گفته است که مورد ضرب و شتم قرار گرفته است ولی خانواده اش از ترس شان که مبادا وضعیتش بدتر شود اطلاع رسانی نکردند.»