هشدار مقام آمریکایی در مورد تحویل موشک‌های روسی به ایران

0
223

“اِد رویس”، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا، با ارسال نامه‌ای برای باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا نگرانی خود را از تصمیم دولت مسکو برای تحویل سامانه موشکی “اس ٣٠٠” به ایران ابراز داشت.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، ماه گذشته میلادی (آوریل)، با لغو تحریم‌های تسلیحاتی اعمال شده علیه ایران، تحویل این تسلیحات پیشرفته به جمهوری اسلامی را بلامانع اعلام داشته بود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، اِد رویس، در نامه خود به اوباما می نویسد: آقای رئیس جمهور اوباما، ما با نوشتن این نامه مراتب نگرانی خود را درباره تصمیم روسیه برای تحویل محموله‌های موشک‌های زمین به هوای “اس ٣٠٠” به ایران اعلام می داریم، زیرا اگر تحویل این سامانه‌های موشکی هوشمند صورت گیرد، به طور قابل توجهی بر توانایی‌های نظامی ایران خواهد افزود و مانع بزرگی در راه از میان بردن تهدید تسلیحات اتمی ایران خواهد بود.
ِاِد رویس می افزاید: معتقدیم که تحریم‌های کنونی آمریکا علیه روسیه، باید به گونه‌ای باشد که از تصمیم روسیه برای تحویل این سامانه‌های موشکی خطرناک به ایران جلوگیری نماید.

رئیس جمهوری آمریکا، اعلام داشته بود که روسیه منعی برای تحویل این سامانه موشکی به ایران ندارد.
اِد رویس می نویسد: ولی قوانین آمریکا به دولت شما اجازه داده است که ازتحریم ها برای مقابله با تحویل این تسلیحات به ایران استفاده کنید.