هشدار خزانه‌داری آمریکا: درباره همکاری با شرکت‌های هوایی تحریم شده جمهوری اسلامی بسیار مراقب باشید

0
170

وزارت خزانه‌داری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای به تمامی شرکت های هواپیمایی هشدار داد مراقب باشند تا با شرکت‌های هوایی تحریم شده جمهوری اسلامی همکاری نکنند و در تجارت با جمهوری اسلامی نیز هوشیاری بالایی به خرج دهند.

سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی، در این بیانیه که روز سه‌شنبه یکم مرداد منتشر شد گفت که صنایع هوایی مسافربری بین‌المللی از جمله فروشندگان و واسطه‌ها باید در هوشیاری کامل باشند که به هیچ شکلی در فعالیت‌های بدخواهانه جمهوری اسلامی حضور پیدا نکنند.

در این بیانیه به شماری از شرکت‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی اشاره شده است که به رغم ظاهر غیرنظامی، در امور نیابتی و رساندن تسلیحات جمهوری اسلامی فعالیت دارند. برای مثال، شرکت هوایی ماهان ایر که ابزار ارائه خدمات به سپاه قدس و فرمانده آن، قاسم سلیمانی، و نیروهای نیابتی آن، است.

طبق تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا، شرکت قشم فارس ایر که زیرمجموعه ماهان ایر است و ارائه خدمات به آن در مالزی و ارمنستان تحت تحریم قرار دارد. هرگونه خدمات از جمله خدمات مالی، رزرو و خرید و فروش بلیت، حمل بار، قراردادهای سوختی برای شرکت‌های تحریم شده، ممنوع است.