هشدار جدی درباره افزایش شیوع ایدز با «طرح جوانی جمعیت»

0
176

دکتر مسعود مردانی عضو کمیته کشوری مبارزه با ایدز درباره اجرای قانون “جوانی جمعیت” هشدار داد. او از احتمال به راه افتادن موج جدید بیماری ایدز خبر داد. 

مسعود مردانی در ارتباط با تاثیر محدودیت‌های ایجادشده برای استفاده از روش‌های پیشگیری از بارداری در طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده و تاثیر آن در افزایش ایدز گفت: “مسلما نه فقط می‌تواند بارداری‌های ناخواسته و بیماری‌های مقاربتی را افزایش دهد، بلکه می‌تواند به افزایش موارد اچ آی وی در کشور کمک کند.”

این متخصص بیماری‌های عفونی در گفتگو افزود: «زمانی که روش های پیشگیری ممنوع شود افراد به هرحال دیگر از آنها استفاده‌ای نمی‌کنند و به بیماری‌هایی مانند ایدز دچار می‌شوند» 

به عقیده او این طرح جوانان را در برابر بیماری ایدز آسیب پذیر می‌کند و تمام کوشش‌های گذشته را خدشه‌دار می‌نماید. 

ایلنا نوشت؛ مردانی تاکید کرد: «این طرح کاملا غیرکارشناسی است و به نظر می‌آید حتی با تایید شورای نگهبان دوباره باید پس گرفته شود و روی آن کار شود. چند متخصص اطفال و ژنتیک روی این طرح کار کرده‌اند؟!» 

طرح جوانی جمعیت از سوی کمیسیونی در مجلس و بدون بررسی در صحت علنی مجلس شورای اسلامی تصویب شد. شورای نگهبان نیز این طرح را تائید کرد و حالا تبدیل به قانون شده است اما هنوز ابلاغ نشده است. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید