هشدار ترامپ به قایق‌های تندرو سپاه : شلیک می‌کنیم

0
173

دونالد ترامپ تهدید کرد که اگر در دوران ریاست‌جمهوری او قایق‌های ایرانی آزاری برای ناوگان دریایی آمریکا در خلیج فارس ایجاد کنند، به سوی آنها شلیک خواهد کرد. او می‌گوید هیچ کشوری نباید بتواند به پر و پای آمریکا بپیچد.

دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواهان برای انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، روز جمعه (۱۹ شهریور، ۹ سپتامبر) در جمع هوادارانش در فلوریدا برگ دیگری از سیاست خارجی خود را رو کرد و این بار ایران را هدف قرار داد.

ترامپ گفت: «آمریکا آن‌قدر قدرتمند است که هیچ کسی نباید بتواند به پر و پای آن بپیچد» و وعده داد که اگر رئیس‌جمهور شود، در صورت تکرار وقایعی نظیر نزدیک شدن قایق‌های ایرانی به ناوشکن‌های آمریکایی، دستور شلیک به سوی آنها را صادر خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، شومن نیویورکی که سودای ریاست‌جمهوری آمریکا و رهبری جهان را دارد، گفت: «وقتی آنها با قایق‌های کوچک‌شان دور ناوشکن‌های زیبای ما می‌پلکند، دارند دست به کاری می‌زنند که قاعدتا نباید اجازه آن را داشته باشند؛ به آنها شلیک خواهیم کرد.»

به گزارش دویچه وله؛ در یک ماه گذشته در چهار مورد تنش‌هایی میان قایق‌های تندروی سپاه با ناوگان آمریکا در خلیج فارس رخ داده است. در یکی از این موارد قایق‌های ایرانی تا فاصله ۹۱ متری یک کشتی گشت نیروی دریایی آمریکا پیش رفتند. آمریکا این اقدام‌های ایران را “خطرناک، غیرحرفه‌ای و غیرقابل‌قبول” خوانده و نسبت به آن ابراز نگرانی کرده است.