هشدار ارتش آمریکا به مقامات جمهوری اسلامی: زمان برای اقدامات ماجراجویانه‌ شما مناسب نیست

0
215

ژنرال کنت فرانک مک کنزی جونیوز، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنتکام) که از سربازان آمریکا در یکی از پایگاه‌های ارتش این کشور در دریای سرخ دیدن می‌کرد، گفت: «واشینگتن می‌خواهد رهبران رژیم جمهوری اسلامی را متقاعد کند که دیگر زمان برای انجام اقدامات ماجراجویانه آنها مناسب نیست».

ژنرال آمریکایی گفت، پیام ایالات متحده به رهبران رژیم جمهوری اسلامی واضح و مشخص است و آن اینکه: «ما به دنبال جنگ نیستیم، بنابراین شما هم نباید به دنبال آن باشید».

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، فرمانده سنتکام، روز جمعه گفت، با توجه به افزایش تنش‌ها در منطقه خاورمیانه، نیروهای نظامی آمریکا به حضور خود در خاورمیانه ادامه خواهند داد.

حضور نظامی گسترده، پیامی روشن برای تهران

این فرمانده ارشد ارتش آمریکا افزود: «استقرار نیروهای هوایی و دریایی در منطقه خاورمیانه و دریای سرخ با هدف احیای قدرت «بازدارندگی» واشینگتن و ارسال سیگنال واضح و روشن به جمهوری اسلامی است».

فرمانده سنتکام که بر عرشه یکی از کشتی‌های نظامی این کشور، مستقر در شمال دریای سرخ سخن می‌گفت، افزود: «ما دوست داریم شاهد کاهش سطح تنشی باشیم که اخیراً در منطقه تشدید شده است».

به گزارش العربیه؛ اظهارات ژنرال آمریکایی اشاره‌ای به تهدیدات متقابل واشینگتن و تهران است که در پی کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران طی حمله پهپادی آمریکا در تاریخ 3 ژانویه در فرودگاه بغداد، شدت گرفت.