هر آنچه که در برنامه نود ۱۶ شهریور گذشت

0
172

برنامه نود این هفته ساعت ۲۲:۴۰ دوشنبه شب روی آنتن شبکه سه رفت. در ابتدای برنامه عادل فردوسی پور توضیحاتی درباره موضوعات این هفته برنامه ارائه کرد. در این برنامه قرار بود با حضور سردار کمالی، سردار باران چشمه و همینطور مجید جلالی درباره مشکلات بازیکنان سرباز صحبت شود اما فردوسی پور اعلام کرد بر اساسی پیامکی که به دستش رسیده است، سردار کمالی و سردار باران چشمه به برنامه نخواهند آمد.

نکته جالب در برنامه این هفته این بود که در لحظاتی با قطع برنامه نود، رقابت کشتی‌گیران ایران در مسابقات جهانی آمریکا زنده روی آنتن می‌رفت.

سوال پیامکی
سوال نظرسنجی برنامه این هفته به پیش‌بینی نتیجه دیدار هند و ایران اختصاص داشت. بینندگان نود باید به سبک برنامه ۲۰۱۴، نتیجه دیدار ایران و هند را دقیق پیش‌بینی می‌کردند. در پایان نیز بیشتر شرکت‌کنندگان اعتقاد داشتند ایران سه بر صفر به پیروزی خواهد رسید.

آنالیز دیدار ایران و گوام
در بخش بعدی برنامه، دیدار ایران و گوام آنالیز شد. تحرکات زیاد مهدی طارمی درون زمین، او را ستاره این دیدار کرد. طارمی هر ۸۰ ثانیه یک بار توپ را لمس کرد و به طور کلی ۶۷ بار پا به توپ شد. البته او در این دیدار چهار پاس کلیدی ارسال کرد و نقش مهمی در پیروزی ایران داشت. سردار آزمون هم در این دیدار یکی از بهترین بازیکنان بود. او علاوه بر ۳۵ بار لمس توپ دو ضربه هم به سمت دروازه زد که حاصل آن دو گل بود.

کی روش: اطمینان می دهم در بازی با هند نتیجه میگیریم

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: همه چیز در هند عالی است، فقط متاسفانه یک مصدوم به نام وریا غفوری داریم که به بازی فردا نمی رسد.
کارلوس کی روش در پاسخ به این که آیا به جز غیبت غفوری تغییر دیگری در ترکیب خواهیم داشت گفت: بله احتمالا دو یا سه تغییر در ترکیب اولیه نسبت به بازی گوام خواهیم داشت.
کی روش درباره جوان گرایی صورت گرفته در تیم ملی و رضایت مردم از نحوه بازی آنها مقابل گوام گفت: بله کار خوبی توانستیم انجام دهیم اما مسئله مهم تعادلی است که باید داشته باشیم و البته مهم ترین مطلب برد فرداست که باید به دست بیاوریم.
سرمربی تیم ایران در پاسخ به این که آیا انتظار برد پرگل برابر هند منطقی است گفت: بله ما قاعدتا تیم برتر هستیم. اطمینان دارم که فردا می توانیم نتیجه لازم را کسب کنیم. کاملا آماده هستیم و تیم شور و انگیزه کافی را در اختیار دارد و امیدوارم با کسب نتیجه دل هواداران تیم ملی را شاد کنیم.
کی روش درباره وضعیت آب و هوای هند گفت: امروز بنگلور بارانی بود و فکر کنم اگر فردا هم همین طور باشد بازی سریع تری خواهد شد و تیم ما هم سریع تر بازی خواهد کرد. البته توقع طوفان نداریم و امیدواریم فردا هوا طوفانی نشود.
وی در پاسخ به این سوال که آیا فوتبال هند با توجه به لیگ حرفه ای که تشکیل داده و سرمایه گذاری عظیمی که انجام داده به همان اندازه پیشرفت کرده گفت: بله تیم های هندی به سرعت در حال پیشرفت هستند. سرمایه گذاری که اینجا انجام می شود بسیار وسیع است و من دیروز در اخبار دیدم در حال راه اندازی دو لیگ در کنار هم هستند و مراکز تخصصی و فنی فوتبال در سطح کل کشور ایجاد می کنند. البته هنوز یک دشمن بزرگ در سر راه آنها وجود دارد چرا که در هند کریکت ورزش اول است و مسیر طولانی برای پیشرفت در فوتبال دارند.
کی روش درباره اینکه در تصاویر به نظر می رسد زمین بازی نامناسب باشد گفت:خیر هیچ شکایتی راجع به زمین نداریم، البته تاکید می کنم زمین طوری است که به بازی سرعت می دهد و شاهد بازی سریع تری خواهیم بود.
سرمربی تیم ملی در پایان درباره این که نکات بیشتری راجع به ترکیب تیم برای گفتن دارد یا خیر گفت: نه الان صحبت دیگری نمی توانم انجام دهم چون می خواهم بازیکنان فردا قبل از بازی آرامش کامل داشته باشند. دو سه تغییر خواهیم داشت و بازیکنان به خاطر برد خوبی که برابر گوام داشتیم آماده هستند و مطمئنم می توانیم بازی خوبی انجام دهیم. مطلب مهم تر این است که بازی خوبی نشان بدهیم و سعی کنیم برنده شویم و سعی می کنیم سه امتیاز را فردا حتما کسب کنیم. وقتی راجع به صعود صحبت می کنیم حتما باید راجع به بازیکنانی صحبت کنیم که بتوانند و من بسیار به بازیکنانم اطمینان دارم. همه بازیکنان تک تک آماده بازی فردا هستند. مطمئن هستم که فردا تمامی هواداران ایرانی به تیم ملی افتخار می کنند.

نصیرزاده: پروپئیچ قانونی به استقلال پیوسته
در ادامه این برنامه، رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال روی خط آمد تا توضیحاتی درباره پیوستن پروپئیچ به استقلال ارائه کند.

او که اعتقاد داشت قرارداد پروپئیچ ۲۳ جولای فسخ شده است، اظهار کرد: با اینکه فصل نقل و انتقال در ایران به پایان رسیده بود و پروپئیچ در ساعت ۱۲ به وقت ایران برای باشگاهش بازی کرده است اما هنوز ساعت به وقت آلبانی به ۱۲ نرسیده و در آن کشور ۲۳ جولای بوده است. بنابراین او قراردادش را ۲۳ جولای فسخ کرده است. بنابراین بازیکن آزاد شده و می‌توانسته به استقلال بپیوندد. این درحالی است که فردوسی‌پور معتقد بود پیوستن پروپئیچ به استقلال قانونی نبوده است.

مظلومی: کرار با تصمیم نظری جویباری به تمرین آمد
در ادامه برنامه، پرویز مظلومی سرمربی استقلال روی خط آمد و درباره حواشی کرار اظهار کرد: در هر تیمی بازیکنان بی‌انضباطی می‌کنند اما وظیفه ما این است که جلوی آنها را بگیریم. زمانی که ما در اردو بودیم کرار آخر شب پیش من آمد تا اجازه بگیرد که اردو را ترک کند و خانواده‌اش را به تهران بیاورد اما من با توجه به اینکه بچه‌های دیگر تیم همین درخواست را کرده بودند و می‌خواستم نظم رعایت شود، به کرار اجازه ترک اردو را ندادم.

وی افزود: اما کرار ساعت ۱۲ شب اردو را ترک کرد و صبح هنگام صرف صبحانه برگشت و با فرزاد مجیدی درگیری لفظی داشت. من هم پس از اطلاع از این موضوع کرار را از اردو اخراج کردم. من مسئولیت ایجاد نظم و انضباط اردوها را به مجیدی داده‌ام. حرفی که همکاران من می‌زنند حرف من است.

وی تصریح کرد: به باشگاه نامه دادم کرار در اختیار کمیته انضباطی قرار بگیرد اما کرار در کمیته انضباطی اظهار ندامت کرد و از کادر فنی هم عذرخواهی کرد . بنابراین او را به جای اخراج جریمه می‌کنند. کرار با ما قرارداد دارد و مبلغ قراردادش را تا نیم‌فصل گرفته است.

مظلومی درباره مصاحبه‌های برخی پیشکسوتان از جمله منصور پورحیدری که گفته بودند کرار باید اخراج شود، گفت: ما در استقلال هماهنگ هستیم. من به عنوان سرمربی نمی‌توانم بازیکن را اخراج کنم و باید او را در اختیار کمیته انضباطی قرار دهم. البته کمیته انضباطی هنوز تشکیل جلسه نداده است.

وی درباره حضور کرار در تمرینات استقلال گفت: افشارزاده ماموریت رسیدگی به پرونده کرار را به نظری جویباری داده و قرار شد تا اطلاع ثانوی در تمرینات شرکت کند تا جلسه کمیته انضباطی تشکیل شود.

سرمربی استقلال درباره غیبت مربیان این تیم در تمرینات نیز گفت: ما هیچ مشکلی درباره تمرینات نداشتیم و برنامه تمرینات منظم انجام شده و کارهایمان را با مربیانی که داشتیم با وجود غیبت ۷ تا ۸ بازیکن به شکل منظم انجام دادیم.

در ادامه، عادل فردوسی‌پور از مظلومی پرسد آیا درست است که کرار برادر همسرش را به اتاق پروپئیچ برده است؟

مظلومی گفت: من خودم ۲۴ ساعته بالا سر تیم بودم و همان شب هم که این اتفاق افتاد ۱۲ شب با کرار صحبت کردم و اجازه خروج به وی ندادم. خودم معمولا سر صبحانه حاضر نمی‌شوم و این مسئله را ایجاد کردند. ممکن است دور از چشم ما اتفاقاتی بیفتد البته از موضوع برادر همسر کرار خبر ندارم و اگر می‌دانستم با آن برخورد می‌کردم.

روح‌الله سیف‌اللهی: دایی مرا به تیم اصلی پرسپولیس آورد
در ادامه، مهاجم تیم فوتبال استقلال خوزستان به عنوان مهمان برنامه به استودیو آمد. او درباره حضورش در پرسپولیس گفت: من در تیم امید پرسپولیس بودم که دایی مرا به تیم اصلی آورد و یکی دو بازی برای پرسپولیس انجام دادم اما بعدا با دایی صحبت کردم که از پرسپولیس جدا شوم تا به تیمی بروم که فرصت بازی داشته باشم.

جلالی: قانون بازیکنان سرباز پروسه سازندگی در فوتبال را کاملا نابود کرده
در بخش پایانی برنامه نیز در حالی که قرار بود با حضور مجید جلالی، سردار باران چشمه و سردار کمالی درباره مشکلات بازیکنان سرباز صحبت شود، با نیامدن سردار کمالی و سردار باران چشمه به برنامه، مجید جلالی در استودیو حاضر شد و در این‌باره اظهار کرد: قانون بازیکنان سرباز پروسه سازندگی در فوتبال را کاملا نابود کرده است. باشگاه روی بازیکن ۱۰ تا ۱۲ سال سرمایه‌گذاری می‌کند اما زمانی که باید از آن بازیکن بهره‌برداری کند، هیچ اختیاری درباره او ندارد.

وی افزود: دایره حقوقی فوتبال باید در چارچوب قانون اساسی، وزارت ورزش، فدراسیون فوتبال، AFC و FIFA باشد اما متاسفانه اینگونه نسیت و تیم‌های نظامی در این زمینه دخالت‌هایی دارند.

جلالی اعتقاد داشت باید برای حل مشکل بازیکنان سرباز کاری صورت بگیرد تا فوتبال لطمه نبیند.