هریسون فورد از سانحه سقوط هواپیما جان به‌در برد (به همراه تصاویر)

0
120

ستاره هالیوود که قبلاً از چند سانحه هوایی سینمایی مانند فیلم «هواپیمای ویژه رئیس‌جمهور» جان به در برده بود، این بار از یک سانحه واقعی زنده بیرون آمد.

 هریسون فورد پس از سانحه‌ای که برای هواپیمایش در ونیز کالیفرنیا پیش آمد، در بیمارستان بستری شد. بازیگر ۷۲ ساله آمریکایی که قبلاً در فیلم‌هایی مانند « هواپیمای ویژه رئیس‌جمهور»، «ایندیانا جونز و معبد مرگ» و «شش روز، هفت شب» سوانح سینمایی هواپیما را تجربه کرده بود، پنجشنبه بعدازظهر به وقت محلی به علت مشکل فنی هواپیمای شخصی‌اش در زمین گلف پنمار در ونیز، کالیفرنیا سقوط کرد و به بیمارستان UCLA در وست‌وود منتقل شد.

635612390557584669

به گزارش آنا به نقل از ورایتی؛ مسئولان آتش‌نشانی لس‌آنجلس حال وی را «خوب تا متوسط» اعلام کرده‌ است. در گزارش‌های اولیه پلیس محلی جراحت‌های این بازیگر «وخیم» عنوان شده بود.

هریسون فورد تنها سرنشین این هواپیمای کوچک بوده و بر اثر ضربه «متوسط تا شدید» دچار چند بریدگی شده است. هیچ شخص دیگری در این حادثه زخمی نشده است.

635612390831677150

بن فورد، پسر این بازیگر پنجشنبه با نوشتن پیام و ارسال عکسی در توییتر خود از بیمارستان اعلام کرد که «حال پدر خوب است. مصدوم است و لی خوب است! او همان مردی است که فکر می‌کنید. به شکلی باورنکردنی قوی است.»

635612391147421705

وی در ادامه توضیح داده که هریسون مشغول به پرواز درآوردن یک هواپیمای وینتیج دوران جنگ جهانی دوم بوده که موتور آن دچار نقص شده و چاره‌ای جز فرود اضطراری نداشته است. شاهدان عینی گفته‌اند که وی پس از حادثه قادر به راه رفتن بوده و دو پزشک در محل حادثه او را معاینه کرده‌اند. یکی از کارکنان زمین گلف به شبکه خبری NBC گفته است که خون تمام سر و صورت بازیگر را پوشانده بود.

هریسون فورد خلبان قابلی است و گواهی راندن هلیکوپتر و هواپیماهای با بال ثابت را دارد و قبلاً هم تجربه نشستن با برخورد به زمین را داشته است.

635612391716510704

هریسون فورد اخیراً بازی در اپیزود هفتم «جنگ‌های ستاره‌ای» را به پایان برده است. وی در جریان فیلم‌برداری فیلم اخیر «جنگ‌های ستاره‌ای» در استودیو پاینوود لندن نیز از ناحیه ساق پا جراحتی جدی برداشته بود که عمل جراحی لازم داشت و تولید فیلم را برای دو هفته به تأخیر انداخت. «جنگ‌های ستاره‌ای: نیرو بیدار می‌شود» محصول دیزنی و لوکاس فیلم به کارگردانی جی. جی. آبرامز قرار است در تاریخ ۱۸ دسامبر (۲۷ آذر ۹۴) اکران بگیرد.