هتل فیلم درخشش استانلی کوبریک موزه وحشت می شود

0
191

 هتل «استنلی» کلورادو که رمان ترسناک «درخشش» استفن کینگ با الهام از آن به نگارش درآمده، قرار است به یک موزه وحشت تبدیل شود.

در کتاب سال ۱۹۷۷ کینگ نام این هتل «اووِرلوک» است. «استنلی کوبریک» کارگردان معروفی بود که فیلمی در ژانر وحشت را براساس این رمان به روی پرده برد، هرچند این اقتباس هرگز به مذاق جنایی‌نویس آمریکایی خوش نیامد.

«الایجا وود» بازیگر نقش «فرودو» در «ارباب حلقه‌ها» و «سایمون پگ» هنرپیشه فیلم «رد ستاره‌ای» اعضای اصلی مرکز فیلم «استنلی» هستند که برای راه‌اندازی این موزه برنامه‌ریزی کرده‌اند. قرار است در این هتل، یک تالار کنفرانس،‌ موزه، نمایشگاه‌، سالن کنسرت و فضایی برای تدوین آثار سینمایی دایر شود.

به گزارش ورایتی، قیمت این هتل ۲۴ میلیون دلار است که با وامی ۱۱٫۵ میلیونی از بخش گردشگری خریداری شده تا تغییر کاربری داده شود.

داستان «درخشش» درباره مرد نویسنده‌ای است که به همراه همسر و فرزندش در هتلی به عنوان سرایدار اقامت می‌گزینند تا در طول فصل زمستان و در آرامش فضای هتل داستانش را به پایان ببرد، اما دچار اختلالات روانی و عصبی شده و قصد کشتن همسر و فرزندش را می‌کند.

کوبریک فیلم «درخشش» را در سال ۱۹۸۰ با نقش‌آفرینی درخشان «جک نیکلسون» به سینما آورد؛ فیلمی که به عنوان تنها اثر وی در ژانر وحشت از دلهره‌آورترین فیلم‌های سینمای جهان محسوب می‌شود.

استفن کینگ خالق بیش از ‌۲۰۰ اثر ادبی در ژانرهای وحشت و خیال‌پردازی است. وی نویسندگی را در سن هفت‌سالگی و بعد از پیدا کردن یک صندوقچه‌ حاوی کتاب‌های جنایی آغاز کرد و با نام‌های مستعار «ریچارد باچمن» و «جان سوئیتن» تاکنون آثار متعددی نوشته است. رمان‌های کینگ چنان با استقبال گرمی از سوی خوانندگان او روبه‌رو شد که دیری نپایید به سینما نیز راه یافت.

به گزارش ایسنا؛ کارگردانان مطرح با اقتباس از رمان‌های او فیلم‌های بسیاری ساخته‌اند؛ فهرست برخی از این فیلم‌ها که با بازی درخشان بازیگران نام‌دار بر پرده رفته از این قرار است: «مسیر سبز»، «رهایی از شائوشنگ» و «مه» به کارگردانی «فرانک دارابونت»، «میزری» به کارگردانی «راب راینر» و «۱۴۰۸» به کارگردانی «مایکل هاف استروم».