«هابیت» صدرنشین اولین هفته فروش سینماها در ۲۰۱۵

0
204

«هابیت: نبرد پنج لشکر» آخرین فیلم از مجموعه سینمایی هابیت ساخته پیتر جکسون برای سومین هفته پیاپی صدرنشین باکس آفیس آمریکای شمالی شد.

 فروش جهانی فیلم «هابیت: نبرد پنج لشکر» با آغاز ۲۰۱۵ از مرز ۷۰۰ میلیون دلار هم گذشت.

«هابیت: نبرد پنج لشکر» ساخت کمپانی‌های نیولاین و ام‌جی‌ام از طریق کمپانی برادران وارنر از روز چهارشنبه هفدهم ماه دسامبر در ایالات‌متحده اکران شده است. این فیلم در همان روز در ایتالیا، اسپانیا و کره جنوبی هم اکران شده و از بیست و ششم دسامبر در استرالیا به نمایش درآمده است. این فیلم بیست و سوم ژانویه در چین اکران خواهد شد.

جدول باکس آفیس آمریکا در اولین هفته ماه ژانویه چنین است:

«هابیت: نبرد پنج لشکر» به کارگردانی پیتر جکسون

این فیلم در سومین هفته اکرانش در آمریکای شمالی برای سومین بار صدرنشین شد و با رقم فروش ۲۱٫۹ میلیون دلار در سه روز تعطیلات آخر هفته اولین هفته از سال ۲۰۱۵، بالاترین فروش را ثبت کرد و در مجموع ۲۲۰٫۷۶۷ میلیون دلار در بازار فروش کرد. این فیلم در آمریکا در ۳۸۷۵ سالن به نمایش در آمده است.

MV5BOTc1NjA1MDI3OV5BMl5BanBnXkFtZTgwMDAxMzQzMjE@._V1__SX1303_SY548_

«درون جنگل» به کارگردانی  راب مارشال

دومین فیلم هفته «درون جنگل» شد که با فروش ۱۹٫۰۶۶ میلیون دلار جایگاهش را از هفته پیش یک درجه ارتقا داد. این فیلم موزیکال با بازی مریل استریپ و جانی دپ، در ۲۵۳۸ سالن سینمای آمریکای شمالی اکران شده است و این هفته دومین هفته نمایشش بود.

MV5BMzQ0MDY4MjU5MV5BMl5BanBnXkFtZTgwMzE2OTAwMzE@._V1__SX1303_SY548_

«شکسته نشده» به کارگردانی آنجلینا جولی

این فیلم که هفته پیش فیلم دوم باکس آفس آمریکا بود، این هفته سوم شد و فروشی ۱۸٫۳۵۸ میلیون دلاری را تجربه کرد. این فیلم در ۳۱۹۰ سالن به نمایش درآمده است.

MV5BMTYwMzE5NDEyNl5BMl5BanBnXkFtZTgwMTI3NDQ2MzE@._V1__SX1303_SY548_

«زن سیاه‌پوش: فرشته مرگ» به کارگردانی تام هارپر

این فیلم با بازی جرمی اروین که در ژانر ترسناک جای دارد، در اولین آخر هفته نمایشش فروشی ۱۵٫۱۴۵ میلیون دلاری را تجربه کرد. این فیلم در ۲۶۰۲ سالن نمایش داده می شود.

MV5BMjAzMjEzNjA5N15BMl5BanBnXkFtZTgwMDk4MjQ1MzE@._V1__SX1303_SY548_

«شبی در موزه: راز مقبره» به کارگردانی شان لوی

دنباله فیلم پرفروش «شبی در موزه» با بازی بن استیلر و رابین ویلیامز فقید در چهارمین هفته اکرانش فروشی ۱۴٫۴۵۰ میلیون دلاری را ثبت کرد. این فیلم که در ۳۸۰۲ سالن نمایش داده می شود در مجموع بیش از ۸۹ میلیون دلار ظرف سه هفته ای که از نمایشش می گذرد، فروش کرده است.

به گزارش مهر به نقل از سایت آی.ام.دی.‌بی، «آنی» با فروش ۱۱٫۴۰۰، «بازی تقلید» با فروش ۸٫۱۱۱ ، «بازی های گرسنگی: زاغ مقلد-قسمت اول» با فروش ۷٫۷۰۰، «قمارباز» با فروش ۶٫۳۰۰ و «قهرمان بزرگ ۶» با فروش ۴٫۸۱۶ دیگر فیلم های باکس آفریس آمریکای شمالی هستند.

imdb