نیویورک پست تارانتینو را محکوم کرد

0
138

روزنامه نیویورک پست ادعا کرده تارانتینو می‌خواهد با اعتراض به پلیس، فروش فیلمش را در باکس‌آفیس بیشتر کند.

روزنامه نیویورک پست در مطلبی کوئنتین تارانتینو را متهم کرد که به صورت عمدی در برابر اتحادیه‌های پلیس ایالات متحده قرار گرفته تا فروش بلیت‌های بیشتر برای فیلم جدیدش را تضمین کند.

در سرمقاله‌ای که روز پنج‌شنبه در این روزنامه منتشر شد به این نکته اشاره شد که این کارگردان «دنبال بحث به وجود آوردن و خبرساز شدن است چون به صورت تضمینی فروش فیلمش در باکس‌آفیس را بالا می‌برد. کوئنتین تارانتینو در آغاز ورود به این داستان و طرح مساله «قاتلان» هر فکری می‌کرد، حالا آشکارا دارد از پلیس‌های مرده برای تبلیغ فیلمش استفاده می‌کند. تقریبا دو هفته از وقتی که تارانتینو در راهپیمایی ضد پلیس شرکت کرد می‌گذرد؛ راه پیمایی‌ای که تنها چند روز بعد از قتل رندولف هولدر کارآگاه اداره پلیس نیویورک برگزار شد. آیا او از همان موقع هم هدف تبلیغ عمومی را در ذهن داشت؟»

نیویورک پست تارانتینو را به خاطر جدیدترین حرف‌هایش در برنامه ام‌اس‌ان‌بی‌سی روز چهارشنبه سرزنش کرد و گفت هاروی واینستین که شریک تجاری همیشگی اوست «اگر می‌خواهد نشان دهد که با نقشه بازاریابی مهیب تارانتینو موافق نیست باید همین الان با صدای بلند صحبت کند.»

با این حال، تارانتینو از مایکل مور کارگردان مستندساز حمایت دریافت کرد که در پستی در اینستاگرم گفت او باید محکم بایستد.

به گزارش مهر به نقل از گاردین، مور نوشت: «کوئنتین تارانتینو که یک آمریکایی شجاع و خوب است کنار خانواده‌هایی که عزیزان‌شان را به خاطر خشنوت پلیس از دست داده‌اند می‌ایستد. حالا بعضی پلیس‌ها، همان‌هایی که از پلیس‌هایی که شهروندان سیاه‌پوست غیرمسلح بی‌گناه را کشتند دفاع می‌کنند، دنبال تارانتینو هستند. آن‌ها خواستار بایکوت فیلمش شدند. واقعا؟ به نظر من دقیقا بر عکس این است. من فکر می‌کنم میلیون‌ها نفر از ما نه تنها کنار تارانتینو ایستاده‌ایم، بلکه مطمئن می‌شویم که فیلم بعدی‌اش را خواهیم دید! چه کسی با من همراه است؟ قوی بمان کوئنتین. آن‌ها فقط ترسیده‌اند و در شوک هستند که یک مرد سفیدپوست شناخته‌شده و مورد احترام جرات صحبت کردن داشته باشد.»