نیروی انتظامی به اشتباه خود در کشته شدن اوین عثمانی، دختر ۱۷ ساله اقرار کرد

0
412

اوین عثمانی، دختر ۱۷ ساله اهل بانه، شامگاه تاسوعا در هفته گذشته به ضرب گلوله ی مامورین نیروی انتظامی به شدت مصدوم شد و پس از دو روز در بیمارستان بانه جان باخت. این دختر جوان در هفته آتی در انتظار برگزاری مراسم عروسی اش بوده است.

 به گزارش سایت های خبری درون مرز از جمله کلمه ،این سانحه که در فاصله ۵۰۰ متری محل سکونت جانباخته در نزدیکی روستای انجیله رخ داده است. شلیک به کولبران و اتوموبیل ها در مناطق مرزی استان کردستان و نواحی غربی کشور با بهانه مبارزه با قاچاق کالا به امری عادی بدل شده است و هر ماه چندیدن قربانی از کولبران و قاچاقبران که از مردم محلی هستند، به همراه دارد. شلیک به “اوین عثمانی” سومین مورد از تیراندازی نیروهای انتظامی در هفته گذشته به بهانه مبارزه با قاچاق کالا در مناطق روستای انجیله است.

 به گفته اعضای خانواده مقتول، اوین (ئه وین) عثمانی، دختر ۱۷ ساله جان باخته، به همراه خانواده خود و در اتوموبیلی به همراه برادر و نامزدش در حاشیه جاده نزدیک به روستا متوقف بوده است و بنا به گفته مامورین نیروی انتظامی منطقه به خانواده عثمانی ، “ظنِ اسکورتِ ماشین قاچاق بودن” منجر به تیراندازی نیروهای نظامی شده است.

 یکی از نزدیکان خانواده عثمانی که نخواست نامش فاش شود در گفتگویی در شرح جزئیات حادثه می گوید: در شب حادثه، سه فرد ناشناس با لباس شخصی و بدون هشدار به سمت اتوموبیل هجوم آورده و با گلنگدن اسلحه ضربه ای به کاپوت اتوموبیل ال ۹۰ خانوده عثمانی وارد می کنند، راننده اتوموبیل با ترس از این که حمله کنندگان راهزن یا دزد باشند، سعی می کند سریعا از آنجا دور شود.

 وی در ادامه می افزاید: در حالی که کمتر از ۱۰ متر از محل دور شده بود با شلیک اسلحه کلاشینکف به سمت خودرو ایشان گلوله ای به پهلوی اوین عثمانی می خورد و منجر به آسیب شدید او شده و در ستون فقرات و در نخاع وی جا می ماند. وخامت حال مرحوم عثمانی در نهایت منجر به مرگ وی در روز جمعه گذشته گردید.

 مامورین انتظامی منطقه به خانواده ایشان گفته اند که اشتباه شده و ضاربین فکر کرده اند خودرو ال ۹۰، ممکن است ماشین اسکورت حمل قاچاق باشد. گفته می شود که فرد ضارب به نام ک. ر. در بازداشت به سر می برد و پرونده قرار است جهت پیگیری به دادسرای نظامی شهرستان سقز ارسال گردد.

 محمد نوریزاد نیز در مراسم خاکسپاری اوین عثمانی شرکت کرده و از این مراسمی گزارشی را ارئه داده بود.

مطلب قبلیجورج شولتز: ایرانی ها در لبخند زدن و تشویق و سپس پاره کردن گلو ماهر هستند!
مطلب بعدیهوشنگ عثمانی: خبر غیرعمد کشته شدن خواهرم در BBC را تکذیب می‌کنم
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...