نوجوانان ایران به یک‌چهارم جام جهانی فوتبال صعود کرد

0
155

تیم فوتبال نوجوانان ایران با پیروی مقابل مکزیک به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی فوتبال نوجوانان صعود کرد.

تیم ملی نوجوان ایران در مرحله یک‌هشتم جام جهانی نوجوانان با پیروزی دو بر یک مقابل مکزیک خود را آماده مقابله با اسپانیا می‌کند.

ملی‌پوشان ایران که در مرحله قبل با سه پیروزی اقتدار خود را به نمایش گذاشته بودند، سه‌شنبه ۲۵ مهر به مصاف مکزیک رفتند و توانستند بدون حضور کاپیتان ارزشمند خود با یک پیرزوی مقتدرانه، به مرحله یک‌چهارم این مسابقات صعود کنند.

در دقیقه هفتم به دلیل خطای مدافع مکزیکی‌ها بر روی مهاجم ایران داور یک ضربه پنالتی به سود شاگردان «عباس چمنیان» اعلام کرد. «محمد شریفی» هافبک ایران پشت این توپ قرار گرفت و تیم ایران را یک بر صفر جلو انداخت.

چهار دقیقه بعد به دلیل اشتباه مدافعان مکزیک، «الهیار صیادمنش» مهاجم ایران در موقعیتی مناسب قرار گرفت و با استفاده از خروج دروازه بان مکزیک از دروازه، توپ را به شکل چیپ وارد دروازه حریف کرد تا ایران ۲ بر صفر پیش بیفتد.

در نیمه اول«علی غلامزاده» دروازه بان ایران چندین موقعیت مناسب را از مهاجمان مکزیک دفع کرد، ولی در دقیقه ۳۸ «دلاروسا» مهاجم این تیم در حالی که شوت سنگین یکی از بازیکنان این را غلامزاده دفع کرده بود، از غفلت مدافعین ایران استفاده و توپ را وارد دروازه ایران کرد تا اختلاف را به حداقل برساند.

 تیم مکزیک نیمه دوم را با انگیزه بیشتری آغاز کرد و بیشتر دقایق بازی میدان‌دار بود. در این نیمه یک بار تیر دروازه ناجی ایران شد و چند ضد حمله بازیکنان ایران نیز با بی‌تجربگی بازیکنان نتوانست به گل تبدیل شود.

داور در دقیقه ۷۸ «یونس دلفی» یکی از ستاره‌های ایران در این مسابقات را با کارت زرد جریمه کرد و این بازیکن دو کارته شد و دیدار بعدی ایران را از دست داد.

به گزارش همشهری؛ تیم ایران در نهایت این دیدار را با نتیجه دو بر یک به سود خود به پایان رساند تا به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند. ایران در این مرحله برابر  تیم اسپانیا، که توانست فرانسه را از پیش رو بردار بازی خواهد کرد.