سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: هیچ شرکتی حاضر به سرمایه‌گذاری در ایران نیست

0
158

حسین نقوی٬ سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می‌گوید با توجه به «دبه‌درآوردن» آمریکا و غرب در مورد برجام٬ این توافقنامه تنها «روی کاغذ» نوشته شده و ایران باید برای مقابله به مثل٬ به راه قبلی خود بازگردد.

نقوی افزوده «آمریکایی‌ها از ابتدای اجرای برجام بنای دبّه درآوردن، عهدشکنی و مانع‌تراشی را شروع کردند.»

به گزارش تارنمای دیگربان، وی گفته این در حالی است که جمهوری اسلامی با علم به «عهدشکنی» آمریکایی‌ها «پای توافق برجام» ایستاد و آن را اجرایی کرد.

به گفته نقوی٬ «ایران نه تنها تعهدات خودش را اجرایی کرده، بلکه فرابرجام به تعهداتش عمل کرده است.»

این نماینده مجلس٬ اجرای برجام از طرف غربی‌ها را «فقط روی کاغذ» دانسته و اضافه کرده «در عمل هیچ یک از طرفین و کشورهای ۱+۵ به تعهدات خودشان عمل نمی‌کنند» و «تحریم سرمایه‌گذاری در ایران {هم} روی کاغذ برداشته شده» است.

به گفته نقوی٬ با مصوبه کنگره آمریکا «دیگر هیچ شرکتی حاضر به سرمایه‌گذاری در ایران نیست، همه این موضوعات نشان می‌دهد که غربی‌ها نمی‌خواهند به تعهداتشان در برجام عمل کنند و روز به روز مانع‌تراشی می‌کنند.»

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفته «دیگر نمی‌شود این مسیر را ادامه داد، در این میان تنها راهی که پیش‌بینی شده این است که ما به مسیر اصلی خودمان برگردیم و همان راه قبلی خودمان را ادامه دهیم.»

وی خواستار تعیین تکلیف درباره بازگشت به شرایط پیش از برجام از سوی ایران و یا وادار کردن طرف‌های غربی به تعهدات خود شده است.