نمایش تلویزیونی به باریکی کاغذ

0
259

شرکت LG محصول جدیدی را به نام تلویزیون کاغذ‌دیواری با ضخامتی کمتر از یک میلیمتر تولید کرده‌است تا به گفته خود دشواری‌های نصب تلویزیون‌های مسطح روی دیوار را برطرف سازد.

این شرکت الکترونیکی تلویزیون کاغذی خود را با ضخامتی کمتر از یک میلیمتر و وزنی درحدود ۱.۹ کیلوگرم رونمایی کرد، این تلویزیون به اندازه‌ای سبک‌وزن است که می‌توان آن را با کمک آهن‌ربا به دیوار چسباند.

این دستگاه OLED به گفته LG درحال حاضر تنها یک نمونه اولیه‌است. این شرکت برای تسهیل نصب تلویزیون جدید روی دیوار صفحه‌ای مغناطیسی را طراحی کرده‌است که با نصب روی دیوار می‌توان به راحتی تلویزیون را روی آن چسباند و در صورت نیاز دوباره آن را از روی صفحه جدا کرد.

به گزارش همشهری به نقل از میل‌آنلاین،‌ شرکت LG امیدوار است باریکی و سبکی و انعطاف‌پذیری این تلویزیون بتواند شهرت و محبوبیتی بی‌سابقه برایش رقم بزند. استفاده از تکنولوژی OLED باعث شده تا امکان ساخت این تلویزیون با این ضخامت کم به وجود بیاید. LG می‌گوید استراتژی نمایشگرهای باریکش بر تکنولوژی OLED استوار است.

این شرکت در سال جاری بر تلویزیون‌ها و نمایشگرهای بزرگ،‌به بزرگی ۹۹ اینچ متمرکز شده‌است و در همین راستا تاکنون مدل‌های ۵۵،‌۶۶ و ۷۷ اینچی را تولید کرده‌است.

هنوز قیمت تلویزیون‌های OLED که توسط شرکت‌های مختلف تولید می‌شوند برای مصرف‌کنندگان بالا است،‌برای مثال قیمت یک دستگاه تلویزیون ۴K OLED شرکت LG برابر ۹ هزار دلار است.