نمایش آثار کیارستمی در یک جشنواره آسیایی..

0
323

برجسته‌ترین آثار عباس کیارستمی در بخش «سینه فن» هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم تابستان که توسط جشنواره هنگ کنگ برگزار می‌شود، به نمایش در می‌آیند.

به گزارش سینما پرس، مسئولان هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم تابستان که توسط جشنواره هنگ کنگ برگزار می‌شود، اعلام کردند که در بخش «سینه فن» این جشنواره آسیایی برجسته‌ترین آثار عباس کیارستمی مانند «خانه دوست کجاست؟»، «زیر درختان زیتون»، «طعم گیلاس» و «باد ما را خواهد برد» به نمایش در می‌آید.

علاوه بر اکران آثار کیارستمی، فیلم سینمایی «۲۰۰۱: ادیسه فضایی» (2001: A Space Odyssey) به کارگردانی استنلی کوبریک و ۴ فیلم سینمایی «پسر» (Boy)، «جشن» (The Ceremony)، «خشونت در ظهر شب» (Violence at Night Noon) و «گروه نینجا» (Band of Ninja) به کارگردانی اوشینا ناگیسا ژانی که به تازگی در گذشته است نیز در بخش «سینه فن» هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم تابستان نمایش داده می‌شوند.

بنابر گزارش هالیوود ریپورتر، بخش مسابقه اصلی این دوره از این جشنواره هنگ کنگی نیز شاهد حضور ۲۱ فیلم سینمایی از ۹ کشور است که از مهمترین آن‌ها می‌توان به «بالای دریاچه: (Top of the Lake) به کارگردانی جین کمپیون، «جزمین غمگین» (Blue Jasmine) به کارگردانی وودی آلن و «Camille Claudel ۱۹۱۵» به کارگردانی برونو دومنت اشاره کرد.

هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم تابستان در تاریخ ۱۳ اوت (۲۲ مرداد) تابستان سال جاری با نمایش فیلم سینمایی «شکست ناپذیر» (Unbeatable) به کارگردانی دانته لام آغاز می‌شود و روز ۲۷ اوت (پنجم شهریور) با اکران فیلم سینمایی «جوان و زیبا» (Young and Beautiful) به کارگردانی فرانسواز اوزون به پایان می‌رسد.