نلسون ماندلا بر پرده سینما نقش می‌بندد

0
240

جان اروین کارگردان انگلیسی قصد دارد در فیلمی مستند-داستانی به دوره‌ای از زندگی نلسون ماندلا بپردازد که به آموزش دوره‌های نظامی پارتیزانی مشغول بوده است.

جان اروین قصد دارد فیلم “اسلحه ماندلا” را درباره زندگی نلسون ماندلا مبارز و اولین رییس‌جمهور سیاه‌پوست آفریقای جنوبی پس از دوران آپارتاید، بسازد.

اروین در این فیلم بر دوره‌ای تمرکز می‌کند که ماندلا به سراسر آفریقا سفر می‌کرد و دوره‌های آموزش نظامی و پارتیزانی را در اتیوپی و مراکش گذرانده بود.

از نکات جالب این فیلم بازی توشیمو ماشا بازیگر اهل آفریقای جنوبی در نقش نلسون ماندلا است. این اولین بار است که یکی از هموطنان ماندلا نقش او را در یک فیلم سینمایی بازی می‌کند.

از دیگر آثار جان اروین کارگردان ۷۳ ساله انگلیسی می توان به “سگ‌های جنگ” و “تپه همبرگر” اشاره کرد.

nelson mandela film

نلسون ماندلا ملقب به مادیبا به دلیل فعالیت علیه تبعیض نژادی در نظام آپارتاید، ۲۷ سال از عمر خویش را در زندان گذراند و در سال ۱۹۹۳ جایزه صلح نوبل را دریافت کرد. ماندلا در کتاب زندگینامه خود “راهپیمایی طولانی به سوی آزادی” اشاره می‌کند که در سال ۱۹۶۲ در اتیوپی و مراکش در دوره‌های آموزش نظامی شرکت کرده و نحوه استفاده از تفنگ خودکار، تپانچه و همچنین ساخت بمب‌های کوچک و مین را فراگرفته است.

به گزارش مهر به نقل از گاردین، فیلم “اسلحه ماندلا” که قرار است در جشنواره کن سال آینده نمایش داده شود، محصول مشترک انگلستان و آفریقای جنوبی است و در کشورهای اتیوپی، بوتسوانا و تانزانیا فیلمبرداری خواهد شد.