نغمه عابدینی در پاسخ به صدای آمریکا: کماکان برای آزادی شوهرم تلاش می کنم

0
167

ساعتی بعد از انتشار مطالبی از نغمه عابدینی، همسر کشیش زندانی در ایران مبنی بر توقف فعالیت برای آزادی همسرش، خانم عابدینی در اطلاعیه ای به صدای آمریکا اعلام کرد او کماکان برای آزادی شوهرش تلاش می کند.

نغمه عابدینی و موسسه حقوقی که پیگیر وضعیت حقوقی آقای عابدینی در آمریکا است، در ایمیلی به فرهاد پولادیخبرنگار صدای آمریکا، به خبر اخیر روزنامه واشنگتن پست واکنش نشان دادند.

خانم عابدینی در این اطلاعیه گفت من از ارسال مطالبی که منعکس شده، پشیمان هستم. این مطالب تحت فشار شدید روانی و احساسی ابراز شد.

نغمه عابدینی تاکید کرد “من قصد دارم برای التیام این وضعیت، سکوت کنم و وقت بیشتری را با فرزندانم بگذرانم.

این فعال حقوق بشر در اطلاعیه خود تاکید کرده “من کماکان برای آزادی شوهرم دعا و تلاش می کنم، چرا که او به خاطر ایمان به مسیحیت، در ایران مورد ظلم قرار گرفته است.”

موسسه حقوقی که مسئولیت دفاع از سعید عابدینی را برعهده دارد نیز روز جمعه در اطلاعیه جداگانه ای اعلام کرد که تمرکز آنها بر روی آزادی و بازگرداندن سعید عابدینی به آمریکا بوده و پیگیری پرونده او را ادامه می دهند. به نوشته این موسسه، سعید عابدینی در زندان تحت آزار فیزیکی و روانی بوده و نیاز به مراقبت پزشکی نیاز دارد.

سعید عابدینی به اتهام آنچه که “اقدام علیه امنیت ملی از طریق راه‌اندازی کلیساهای خانگی” عنوان شده است،  به ۸ سال حبس محکوم شده و از سال ۱۳۹۱ تاکنون در ایران زندانی است.

پیشتر روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت، نغمه عابدینی با تغییر جهتی غیرمنتظره اعلام کرده است که به دلیل آزار و بدرفتاری های همسرش، از کارزار تبلیغاتی برای آزادی او کنار  می رود.

همسر کشیش عابدینی می گوید این آزارها از ابتدای زندگی مشترکشان آغاز شده بود و هنوز ادامه داشت. وی اشاره نکرد چطور این آزارها ادامه داشته، در حالی که شوهر او از سال ۹۱ در ایران زندانی است.

​ ​روزنامه واشنگتن پست نوشته است نغمه عابدینی، پس از بازداشت همسرش در سال ۲۰۱۲ میلادی به یک چهره مبارز در امر آزادی مذهب تبدیل شده بود. اما او به تازگی دو سخنرانی خود در همین زمینه را لغو کرده است.

خانم عابدینی پیشتر در چندین مصاحبه ختصاصی با  بخش فارسی صدای  آمریکا، بارها خواستار آزادی همسرش از زندان شده بود.

به گزارش صدای آمریکا؛ تلاش های صدای آمریکا برای تماس با او و گفتگو درباره گزارش امروز(جمعه) واشنگتن پست هنوز نتیجه نداده است. از سوی دیگر، سعید عابدینی که هم اکنون در ایران در حبس است، هنوز به این خبر واکنشی نشان نداده است.